حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
مروری بر بيانات مقام معظم رهبری درباره اهميت شوراهای اسلامی شهر و روستا

رهبر معظم انقلاب بارها در مناسبت‌های مختلفی اهميت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبيين كرده‌اند و حل مسائل جاری و روزمره مردم به دست خود مردم را از اثرات تشكيل شوراها دانسته‌اند.

به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمی خامنه‌ای، سال ۱۳۷۷، بند ‌صد قانون اساسی محقق شد و جمهوری اسلامی در زنجيره تكميل دولت‌سازی‌اش، شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عنوان نهادی نوپا در اوايل دهه سوم انقلاب در جهت ارتقای سطح كارآمدی نظام تاسيس كرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای بارها در مناسبت‌های مختلفی اهميت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبيين كرده‌اند و حل مسائل جاری و روزمره مردم به دست خود مردم را از اثرات تشكيل شوراها دانسته‌اند؛ امری كه اگر رخ دهد سبب افزايش «اعتماد عمومی» خواهد شد.

انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات رياست جمهوری در خردادماه ۹۲ برگزار می‌شود. از اين رو، مجموعه‌‌ سخنان رهبر انقلاب درباره‌ اهميت شوراهای اسلامی شهر و روستا در دو قالب كتابچه و متن ارائه شده است:
برای دريافت كتابچه PDF و متن اينجا كليك كنيد!


 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.