صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جشنواره رسانه‌های دیجیتال رسول اکرم(ص) برگزار می‌شود

جشنواره رسانه‌های دیجیتال رسول اکرم(ص) برگزار می‌شودوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتشار فیلم توهین آمیز به پیامبر در فضای مجازی گفت: به زودی جشنواره رسانه‌های دیجیتال رسول اکرم(ص) طراحی و برگزار می‌شود.سید محمد حسینی در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در جمع خبرنگاران گفت: ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در مقایسه با سال گذشته از نوآوری‌های فراوانی برخوردار بوده است.

وی اظهار داشت: دنیای دیجیتال، دنیایی است که هر لحظه در آن تحولات مختلفی ایجاد می‌شود بنابراین برپایی این نمایشگاه فرصتی برای  علاقه‌مندان است که با جدیدترین دستاوردهای این حوزه آشنا شوند و همچنین خانواده‌ها نیز اطلاعاتشان در این زمینه افزایش پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در حوزه رسانه‌های دیجیتال، نرم افزار و بازی‌های رایانه‌ای می‌توان نیازهای داخل کشور را در صورتی که سرمایه‌گذاری داخلی انجام شود تامین کرد.

حسینی گفت: ما در این زمینه برای دنیا حرف و سخن داریم که در قالب این ابزارها کارهای خوبی را تا کنون ارائه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در حوزه رسانه‌های دیجیتال حدی را نمی‌توان تعیین کرد زیرا همیشه شاهد تحولات در این عرصه هستیم لذا باید در این حوزه آموزش‌های لازم و فرهنگ سازی شود.

وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به انتشار فیلم موهن در فضای مجازی و از طریق رسانه‌های دیجیتال گفت: در راستای اقدامات اخیر غربی‌ها و طی تصمیماتی که گرفته شد، در همه فعالیتهای فرهنگی از جمله جشنواره های فجر بخش ویژه به این موضوع اختصاص داده می‌شود.

حسینی اضافه کرد: همچنین جشنواره رسانه‌های دیجیتال حضرت رسول اکرم(ص) در حال طراحی و اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: ازجهت محتوای رسانه‌ها در مباحت اعتقادی و اخلاقی و فرهنگی نیاز به اسم شناسی و کنترل داریم تا آسیب رسان به جوانان و خانواده‌ها نباشد.

وزیر ارشاد تصریح کرد: همچنین در مباحث سیاسی، نیز کشوری هستیم که در هجمه دیگران قرارداریم که نظام سلطه می‌خواهد از طریق رسانه‌ها یک نظام تک بعدی در جهان ایجاد کند،لذا ما باید فعال باشیم و اقدامات ایجابی گسترده‌ای را ساماندهی کنیم تا آنها نتوانند رسانه ها را در اختیار بگیرند.

وی ادامه داد: با توجه به تحولاتی که در منطقه شاهد هستیم، می‌توان کارهای خوبی انجام داد و خوشبختانه دنیا هم تشنه این مسئله است و زمانی که حرف حق بیان شود علاقه‌مندان فراوانی وجود دارد.

حسینی ادامه داد: حضور مجازی راحت‌تر و سریعتر است لذا باید از این موقعیت بهترین فرصت را داشته باشیم و اگر از حرف حق سخن بگوییم گوش‌های فراوانی در جهان برای شنیدن وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: باید از فرصت‌‎ها و موقعیت‌ها بهره‌برداری لازم را داشته باشیم و قطعاً با سیاست‌هایی که در شورای عالی فضای مجازی طراحی و تصویب خواهد شد با مرکز ملی فضای مجازی همکاری خوبی را خواهیم داشت.
 
  1391/07/18
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.