صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مرکز تحقيقات منتشر کرد:قابليت‌هاي فرآوري و بازآفريني نوشيدني‌هاي سرد سنتی براي برنامه‌سازي تلويزيوني

مرکز تحقيقات منتشر کرد:قابليت‌هاي فرآوري و بازآفريني نوشيدني‌هاي سرد سنتی براي برنامه‌سازي تلويزيوني


خوراک، پدیده‌ای زیستی، فرهنگی و از شناسه‌های مهم هویّتی است که جلوه‌های متفاوتی از تاریخ یک ملّت را در برهه‌های گوناگون بازنمایی می‌کند؛ از این رو، مطالعه پیشینه و فرهنگ خوراک هر ملّت، زوایای پنهانی از سبک زندگی، جغرافیای زیست، زبان، پنداشت‌ها و انگاره‌های دینی مذهبی آنان را نمایان مي‌کند.

نوشیدنی‌ها، بخش مهمّی از فرهنگ خوراک هر سرزمین هستند؛ در ايران با توجه به تنوّع اقلیمی، خوان رنگارنگ، متنوّع و گسترده‌ای از نوشیدنی‌ها وجود دارد که هم اینک در معرض آسیب‌های سبک زندگی نوین و روند شتابان جهانی شدن قرار گرفته است.

در اين بين، صداوسيما سهم به‌سزايي در آگاه کردن مخاطب با معرّفی الگوهای سالم و در نتیجه، ترمیم ذائقه جامعه با توجّه به فرهنگ بومی هر منطقه دارد و به اين منظور واحد فرهنگ مردم مرکز تحقیقات صداوسیما با آسیب‌شناسی در این حوزه و با رویکرد آموزش همگانی به منظور ترویج الگوهای مناسب آشامیدنی‌ها، پژوهشی کاربردی را درباره فرهنگ نوشیدنی‌ها ارائه کرده است. در این گزارش، نوشیدنی‌های طبیعی و نقش فرهنگی آنها توصیف و معرفی شده ‌است و البتّه به دلیل گستره نوشیدنی‌ها و نیز پرداختن به مبانی زيستي و تأثیر آنها بر شکل‌گیری آداب اجتماعی و آیین‌ها، تنها به «نوشیدنی‌های سرد» پرداخته شده است.

اين گزارش با عنوان" قابليت‌هاي فرآوري و بازآفريني نوشيدني‌هاي سرد سنتی براي برنامه‌سازي تلويزيوني"در 5 فصل منتشرشده است؛ فصل اوّل: نوشیدنی‌های سنتی و صنعتی؛ فواید و مضرات. فصل دوّم: نوشيدني‌هاي آييني . فصل سوّم: نوشيدني‌های میوه‌ای . فصل چهارم: نوشيدني‌هاي گياهي . فصل پنجم: نوشيدني‌هاي لبني

براي اطلاع بيشتر مي‌‌توانيد به آدرس تهران، خيابان ولي‌عصر (عج‌الله تعالي فرجه الشريف) بالاتر از مسجد بلال، خيابان هتل استقلال، ساختمان اداري جام‌جم، طبقه دوم، واحد روابط مراجعه کنيد و يا با تلفکس 22013585 تماس حاصل فرماييد.

 

 

 

 

     

  1391/08/30
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.