سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
همايش فرهنگ و مديريت جهادي برگزار مي‌شود


خبرگزاري فارس: مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان از برگزاري ‌همايش ملي فرهنگ و مديريت جهادي تيرماه سال‌جاري در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام محمود فخرايي در جمع مسئولان جهاد كشاورزي هرمزگان در اين رابطه اظهار داشت: ‌دبيرخانه اين همايش در استان با حضور رئيس سازمان جهاد كشاورزي تشكيل مي‌شود و اين دبيرخانه متشكل از دو كميته پشتيباني اجرايي و كميته علمي خواهد بود.
وي افزود: محققان و پژوهشگران مي‌توانند مقالات خود را در موضوعات تبيين فرهنگ و مديريت جهادي و شاخص‌هاي آن، نقش و جايگاه فرهنگ جهادي در هشت سال دفاع مقدس، نقش فرهنگ و مديريت جهادي در كار آفريني و جهاد اقتصادي تهيه و تا 15 خرداد ماه سال‌جاري به دبيرخانه اين ستاد ارسال كنند.
مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان نهادينه كردن فرهنگ و مديريت جهادي در نظام اداري، نوآوري و شكوفايي در فرهنگ و مديريت جهادي، فرهنگ جهادي و ابعاد معنوي آن، نقش مديريت جهادي در توسعه سرمايه‌هاي اجتماعي، آسيب‌شناسي فرهنگ جهادي و مقايسه تطبيقي سبك مديريت جهادي با ساير سبك‌هاي مديريت را از ديگر موضوعاتي برشمرد كه پژوهشگران مي‌توانند مقالات خود را در اين زمينه ارائه كنند.
فخرايي ادامه داد: چكيده و اصل مقاله حداقل 10 و حداكثر 20 صفحه تعيين شده و ارائه مقالات فقط در يكي از محورهاي تعيين شده قابل ارزيابي خواهد بود.
وي همچنين به ضرورت‌هاي اعمال مديريت جهادي در همه سطوح مديريتي اشاره كرد و ابراز داشت: ترويج اين نوع روحيه در همه سطوح مديريتي موجب پيشرفت هر چه بيشتر امور عمران و آباداني كشور مي‌شود.
اين مسئول همچنين خاطرنشان كرد: وجود روحيه جهادي در هشت سال دفاع مقدس موجب بروز خلاقيت‌هاي بسياري شد و در جامعه امروزي نيز اعمال مديريت جهادي در مباحث هسته‌اي و پزشكي بسيار تحول‌آفرين بود.
در ادامه اين جلسه مسئول آموزش عقيدتي سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان گفت: فرهنگ و مديريت جهادي ريشه در فرهنگ قرآني و ديني دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمين علي شرفي افزود: بدون شك اعمال مديريت جهادي در كنار تعهد محقق مي‌شود و انگيزه كار براي خدا يكي از مولفه‌هاي اصلي مديريت جهادي به شمار مي‌رود.
وي ادامه داد: داشتن انگيزه الهي و اخلاص يكي ديگر از مولفه‌هاي جهاد اقتصادي است و موجب مي‌شود كه يك مدير با موفقيت بر كارهاي دشوار فائق آيد.
مسئول‌ آموزش عقيدتي سازمان جهاد كشاورزي با اشاره به اينكه فرهنگ و مديريت جهادي در هر بخش از جامعه كه پياده شده موفقيت به همراه داشته است، ابراز داشت: به منظور بسط و توسعه اين فرهنگ عظيم و ارزشمند و نهادينه كردن آن در بطن جامعه بايد تلاش دوچنداني داشته باشيم.
شرفي با بيان اينكه وجود مديريت جهادي در روستاها موجب شد كه در بعد از انقلاب، روستاهاي كشور از نعمت آب و برق و بسياري از امكانات برخوردار شوند، خاطرنشان كرد: شمار روستاهاي داراي برق در پيش از انقلاب به 10 روستا هم نمي‌رسيد اما بعد از انقلاب با اعمال مديريت و فرهنگ جهادي هم اكنون هيچ روستاي بالاي 20 خانواري بدون برق و ساير امكانات وجود ندارد.
اين مسئول به نامگذاري سال جديد به نام سال جهاد اقتصادي اشاره كرد و بيان داشت: نامگذاري امسال به نام جهاد اقتصادي گوياي اين نكته مهم است كه فعاليت‌هاي اقتصادي بايد سمت و سوي جهادي داشته باشند.
وي در پايان افزود: نامگذاري امسال به نام جهاد اقتصادي مسئوليت دوچنداني را متوجه مسئولان مي‌كند و بايد كوشيد تا در عرصه جهاد اقتصادي همچون عرصه دفاع مقدس پيروزي و سرافرازي نصيب كشور شود.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.