سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
صنعت نفت در تحقق جهاد اقتصادي نقش مهمي داردعضو كميسيون صنايع مجلس مهمترين نقش در سال جهاد اقتصادي را بر عهده صنعت نفت دانست و گفت: نحوه عملكرد اين صنعت در تحقق و يا عدم موفقيت جهاد اقتصادي تاثيرگذار و مهمي است.

حسين گروسي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كرج اظهار داشت: بيش از 30 درصد اعتبارات مالي يك سال كشور از حوزه اكتشاف‌، صادرات و فرآوري نفت و گاز تامين مي‌گردد و اگر به دنبال برنامه‌ريزي براي تحقق جهاد اقتصادي هستيم، نمي‌توانيم از نقش صنعت نفت در اين حوزه به سادگي عبور كنيم.
وي تصريح كرد: نفت و گاز در ايران به عنوان بزرگترين و با قدمت‌ترين صنعت به شمار مي‌آيد و وجود ده‌ها پالايشگاه‌، پتروشيمي،‌ صنايع بالا و پايين دستي شرايطي ايجاد كرده است كه حدود 30 درصد اقتصاد ايران به اين صنعت وابسته است.
اين مسئول ادامه داد: حضور شركت‌هاي خارجي در پروژه‌هاي اين صنعت و همچنين برداشت از بخش‌هايي از ميادين نفت و گاز ايران به صورت مشترك با كشورهاي همسايه‌، شرايط مناسبي براي تعاملات و همكاري‌هاي بين‌المللي در اين حوزه ايجاد كرده است.
گروسي گفت: يكي از نيازها و ضروريت‌هاي اصلي جهاد اقتصادي، توليد اشتغال در كشور و فراهم كردن شرايطي است كه هر ايراني بتواند شغلي مناسب براي امرار معاش انتخاب كند و با توجه به وسعت صنايع نفت و گاز، بخش مهمي از برنامه‌هاي اشتغال‌زايي دولت مي‌تواند در اين حوزه محقق گردد.
وي تاكيد كرد: بنابراين صنعت نفت و گاز نقش مهمي در تحقق جهاد اقتصادي ايفا مي‌كند و مسئولان بايد با برنامه‌ريزي دقيق و اصولي زيرساخت‌هاي اين مهم را فراهم كنند.
نماينده مردم شهريار در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود به سهم نفت از لايحه بودجه 1390 كل كشور اشاره كرد و گفت: مجلس در زمان تصويب اين لايحه به يك نكته اساسي توجه داشت، مبني بر اينكه بايد اعتبارات لازم براي تحقق برنامه‌هاي دولت در اين حوزه فراهم شود.
گروسي ادامه داد: بنابراين تمام آنچه دولت براي اين صنعت تقاضا كرده بود به تصويب مجلس رسيد و از سوي ديگر پيشنهادهايي در مجلس تصويب شد كه اين اعتبارات را افزايش داد.
وي در پايان تاكيد كرد: اگر برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در صنعت نفت و گاز كشور طي سال جاري به درستي و با جديت پيگيري و اجرا شود، مي‌توان اميدوار بود كه بخش قابل توجهي از جهاد اقتصادي در اين مدت محقق شده است.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.