سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
كار جهادي در حوزه هنر پايه‌گذاري مي‌شود


مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان گفت: بستر كار جهادي در هر عرصه‌اي در حوزه فرهنگ و هنر پايه‌گذاري مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، قباد ميمنت‌آبادي يكشنبه شب در مراسم ارديبهشت تئاتر كردستان و تجليل از هنرمندان تئاتر استان در مجتمع فرهنگي هنري فجر سنندج اظهارداشت: برگزاري اين مراسم متقارن شده با سالگرد سفر پرخير و بركت مقام معظم رهبري به استان كه آن را به فال نيك گرفته و ان‌شاالله بتوانيم از همه توانمندي هاي موجود در بطن تئاتر استان به خوبي استفاده كنيم.
وي با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري، تصريح كرد: انجام كار اقتصادي به شكل جهادي كمك و ياري اهالي فرهنگ و هنر را مي طلبد در غير اين صورت ميسر نخواهد شد چرا كه بستر كار جهادي در اين حوزه پايه‌گذاري خواهد شد.
وي ادامه داد: امسال كه با اين نام مبارك مزين شده از همه هنرمندان عرصه تئاتر و نمايش خواستار همكاري براي پايه‌ريزي هرچه بهتر كار جهادي در همه عرصه‌ها هستيم.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان گفت: نمايش تركيبي از زبان، تصوير و رنگ و بهترين وسيله ارتباطي براي ارتقاي فرهنگ جامعه است.
ميمنت آبادي به مسائل مورد بحث در شوراي فرهنگ عمومي استان اشاره كرد و افزود: در هر جلسه اين شورا مقرر شده يك مبحث ويژه از مسائل اجتماعي مورد بررسي قرار گيرد كه براي انجام و فرهنگ سازي بهبود مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي موجود در جامعه كمك و همكاري هنرمندان به ويژه اهالي تئاتر و نمايش بسيار موثر خواهد بود.
وي خاطرنشان كرد: مراسم ارديبهشت تئاتر ايران در سراسر كشور به مناسبت روز جهاني تئاتر برگزار مي‌شود كه در كردستان علاوه بر اين به ياد و خاطره يكي از تلاشگران اين عرصه برگزار شده است.
وي تصريح كرد: اين جشن به ياد مرحوم عليرضا رضايي از مفاخر تئاتر كردستان كه بعد از تلاش‌هاي فراوان در اين عرصه بر اثر صانحه تصادف جان خود را از دست داد، برگزار شده است.
اين مقام مسئول افزود: برگزاري اين گونه جشنواره‌ها در استان علاوه بر معرفي هنرهاي مختلف و هنرمندان پرتلاش استان به ياد فعالان عرصه هنر برپا مي شود كه اميدواريم جوانان نوجوانان بتوانند رهروان خوبي براي اين مسير باشند.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.