سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادي دشمنان انقلاب را ناكام مي‌كند


امام جمعه موقت سمنان گفت: جهاد اقتصادي بايد در راستاي ناكامي دشمنان انقلاب اسلامي باشد و به اين هدف اساسي دست يابد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، حجت‌الاسلام سيد داوود احمدپناهي پيش از ظهر امروز در نخستين نشست عقيدتي تيپ قائم (عج) كه در حسينيه امام خامنه‌اي اين تيپ برگزار شد، با اشاره به روند رو به رشد جامعه در مسائل اقتصادي افزود: وقتي موضوع جهاد مطرح شد، ديگر نبايد به كارهاي روزمره اكتفا و بسنده كرد بلكه بايد دستيابي به رضاي الهي را هدف قرار داد.
وي با اشاره به رهنمودهاي بسيار رهبر عظيم‌الش‍أن انقلاب اسلامي تاكيد كرد: امروز واقعاً بايد مطيع رهبر فرزانه انقلاب بود و همواره دستورها و بيانات ايشان را سرلوحه اعمال خود قرار داد.
امام جمعه موقت سمنان همچنين با بيان مقوله فرهنگ و نقش آن در جوامع مختلف افزود: علت پيدايش تقابل بين كشورها، زياده‌خواهي و افزون‌طلبي بوده و ثابت‌كننده آن وقوع جنگ‌هاي موجود در دنياست.
احمدپناهي اظهار داشت: ايران در طول 30 سال گذشته شاهد هجمه‌هاي متعددي از سوي دشمن بوده اما وجود اركاني چون رهبري، مردم و باورهاي ديني مانع از نفوذ دشمن شده است.
وي پايه‌هاي فرهنگ را در سه شاخه مورد بررسي قرار داد و گفت: پايه نخست، ارزش‌ها و باورهاست و در طول انقلاب از سال 42 به بعد خميرمايه آن همين باورها از قبيل ايمان و معنويت بوده است.
امام جمعه موقت سمنان در برسي پايه دوم افزود: مهم‌ترين ارزش مسئله ولايت‌مداري و ولايت‌محوري بوده و نمونه آن را در بيان فتواي مرحوم ميرزاي شيرازي در باب تحريم تنباكو است.
حجت‌الاسلام خيري گنجي مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در تيپ قائم (عج) سمنان نيز در اين مراسم گفت: سلامت جسم و روح در اسلام اهميت ويژه‌اي دارد و سلامت روحي ضامن تشخيص راه حقيقي است و مانع از غرق شدن در وابستگيهاي قومي و باندي مي‌شود.
وي افزود: آنچه هميشه موجب نگراني بوده، گرفتاري در دام هواي نفس و دوستان منحرف است و از خدا مي‌خواهيم عاقبت همه ما ختم به خير شود.
گنجي تصريح كرد: مسئولان كشور بدانند همه‌ مقبوليت و محبوبيت‌ آنها در گرو ولايت‌مداري آنان است و اگر خداي نكرده از اين مسير منحرف شوند، هم عنايات الهي و هم حمايت مردم مسلمان را از دست مي‌دهند.خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.