سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بيان شاخص‌هاي تحقق جهاد اقتصادي از ديدگاه رهبر معظم انقلاب دربيست‌ و دومين نشست افق رسانه


بيست‌ و دومين نشست افق رسانه با حضور برنامه‌سازان و مديران رسانه‌ملي از سراسر كشور امروز در سالن همايش‌هاي صدا و سيما برگزار گرديد.
در اين نشست رئيس سازمان صدا وسيما با بيان شاخص‌هاي تحقق جهاد اقتصادي از ديدگاه رهبر معظم انقلاب، الزامات تحقق شعار سال، راهبردهاي رسانه‌اي، اولويت‌هاي برنامه‌سازي، بيماري‌هاي فرهنگي در حوزه اقتصاد و نقش رسانه ملي در تبيين، تبليغ و ترغيب،‌ تعميق و نهادينه سازي، جهت‌دهي و تصميم‌گيري، اطلاع‌رساني و آگاهي‌ بخشي را تشريح كرد.
رئيس رسانه ملي با تشريح سياست‌هاي رسانه‌هاي بيگانه و امتداد آنان در داخل كشور در ايجاد يأس و نااميدي، ‌تخريب باورهاي ملي و ديني، ايجاد شكاف و تفرقه در ميان جامعه، شبهه‌زائي در اعتقادات ديني؛ ترويج شايعات و اخبار نادرست و مشغول سازي ذهن جامعه به ويژه جوانان به مسائل بي‌اهميت حاشيه‌اي گفت: از مهمترين رويكردهاي سازمان دور كردن جامعه از حواشي و برجسته‌كردن متن زندگي مردم و ضروريات و نيازهاي اصلي آنان مي‌باشد.
آقاي ضرغامي با اشاره به موفقيت‌هاي گسترده رسانه ملي در توليد و پخش ساختارهاي مختلف رسانه‌اي گفت: سريال‌هاي اصلي ‌و پر مخاطب در سال گذشته دقيقاً‌ مبتني بر نيازهاي عمومي، اولويت‌هاي راهبردي و انتقال پيام‌هاي مهم به جامعه بوده است.
رئيس رسانه ملي گفت: سريال فاخر و تأثيرگذار مختارنامه؛ مجموعه‌اي ارزشمند از عبرت‌هاي تاريخي براي آحاد مردم به ويژه براي خواص كشور را با هنرمندانه‌ترين روش به ترسيم كشيده است.
وي افزود: به اعتقاد بسياري صاحبنظران اگر اين سريال هم‌زمان با حوادث فتنه 88 پخش مي‌شد حركت و روند جامعه به گونه‌‌ي ديگري رقم مي‌خورد.
آقاي ضرغامي با اشاره به برنامه‌هاي آتي رسانه ملي؛ از راه‌اندازي شبكه جديد تلويزيوني متعلق به توليدات شبكه‌هاي استاني با نام " شما " در آينده نزديك خبر داد.


ارتباطات و اطلاع رساني حوزه رياست

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.