سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
146 كشور جهان تحريم هاي اقتصادي ايران را نپذيرفتند


معاون اول رئيس جمهور گفت: از 192 كشور جهان 146 كشور تحريم هاي اقتصادي ايران را نپذيرفتند.
محمدرضا رحيمي در آئين گشايش نهمين همايش بين المللي صنعت پتروشيمي در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما، گفت: آمريكايي ها، اروپايي ها و همپيمانان آنان تمام تلاش خود را براي متوقف كردن ايران انجام داده اند، اما به فضل الهي كشور به كار خود ادامه داده و خواهد داد.
وي با بيان اينكه اين كشورها با تحريم هاي خود موجب خروج برخي شركت ها از پروژه هاي صنعت نفت ايران شدند، اظهار داشت: پس از اين اقدام تحريم كنندگان، چهار شركت ايراني با استفاده از متخصصان داخلي قراردادهاي تمام مراحل توسعه ميدان پارس جنوبي را منعقد كردند تا در مدت 35 ماه به نتيجه برسد.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر 51 ميليون تن محصولات پتروشيمي در كشور توليد مي شود، گفت: با اتمام طرح هاي در دست اجرا، ظرفيت توليد محصولات پتروشيمي به دو برابر افزايش خواهد يافت.
رحيمي در ادامه گفت: صحبت هاي اخير اوباما درخصوص حمايت از دموكراسي و نظر مردم در منطقه خليج فارس نمايش مضحكي از دروغ پردازي قدرت هاي بزرگ بود و بايد از آنها پرسيد شما كه ساليان سال از ديكتاتورها حمايت كرديد، چطور يكي دو روزه حامي آزادي و آزاديخواهان شده ايد.
معاون اول رئيس جمهور خطاب به غربي ها تاكيد كرد:اگر شما از مستبدان حمايت نكنيد مردم منطقه در چشم بر هم زدني حكام مستبد را ساقط مي كنند.
وي با اشاره به آگاهي مردم جهان از زشتي كار و رفتار غربي ها اظهار داشت: مردم متوجه مي شوند كه شما در كشوري دست به بمباران مي زنيد، اما در كشور ديگر تحت حمايت شما پزشكان از طبابت محروم شده و به مساجد حمله مي شود.
سرمايه گذاري
50 ميليارد دلاري
در صنعت پتروشيمي
مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از برنامه ريزي براي سرمايه گذاري 50 ميليارد دلاري در صنعت پتروشيمي خبر داد.
عبدالحسين بيات در همايش بين المللي پتروشيمي گفت: در حال حاضر صنعت پتروشيمي ايران اجراي بيش از 65 طرح با ظرفيت 66 ميليون تن در سال و سرمايه گذاري 50 ميليارد دلار در اين خصوص را برنامه ريزي كرده است كه از جمله آنها به 8 طرح متالون و 9 طرح اوره و آمونياك مي توان اشاره كرد.
وي تاكيد كرد: با توجه به اجراي اصل 44 قانون اساسي بخش عمده سهام شركت ملي صنايع پتروشيمي در شركت هاي تابعه به بخش خصوصي واگذار شده است و با واگذاري سهام دولتي باقي مانده در 15 شركت ديگر در قالب هلدينگ خليج فارس عملا مالكيت شركت ملي صنايع پتروشيمي در شركت هاي توليدي به بخش خصوصي واگذار مي شود.
مديرعامل شركت پتروشيمي اظهار داشت: در عين حال ايجاد مناطق جديد ويژه اقتصادي براي توسعه متمركز صنعت پتروشيمي در مناطق چابهار، كيش، قشم، لاوان و همچنين احداث پارك هاي شيميايي نيز در دست بررسي است.
وي در انتها گفت: در همين گردهمايي اعلام مي كنم كه جمهوري اسلامي ايران تشكيل انجمن بين المللي پتروشيميايي را به منظور اتخاذ سياست ها و برنامه ريزي هاي كلان اين صنعت كه بتواند منافع ذينفعان را تامين كند پيشنهاد مي نمايد.
روزنامه کيهان

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.