سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی، مبارزه‌ای مقدس برای خنثی‌كردن توطئه‌ها عليه نظام/25جهاد اقتصادی با رنگ و بوی الهی، عدالت را در جامعه عمق می‌بخشد


گروه سياسي: دهقاني با بيان اينكه فرهنگ‌سازي براي جهاد اقتصادي يكي از عوامل مؤثر در دهه پيشرفت و عدالت است، اظهار كرد: در صورتي كه جهاد اقتصادي با رنگ و بوي الهي در جامعه پيگيري شود، خواهد توانست عدالت را در جامعه عمق بخشد.


عزت‌الله دهقاني، عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس
عزت‌الله دهقاني، عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، با بيان اين مطلب كه فرهنگ جهادي در طول تاريخ اسلام موجب تلاش جدي مسلمانان در عرصه‌هاي مختلف شده است، گفت: چنين فرهنگي موجب شد در زماني كه اروپا در تاريكي و جهالت به سر مي‌برد، اسلام بتواند سكاندار علم و دانش شود.

وي با ذكر اين نكته كه اسلام جهاد را يك مبارزه مي‌داند، افزود: جهاد در قرآن كريم مورد اهميت قرار گرفته است، مسلمان‌ها با شناختي كه از مفهوم جهاد به دست مي‌آوردند تلاش مي‌كردند تا در حركت‌هاي جهادي از يكديگر سبقت بگيرند؛ زيرا جايگاه اين مفهوم قرآني را دريافته بودند.

دهقاني با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در مورد جهاد اقتصادي اظهار كرد: پيشرفت كشور در زمينه‌هاي گوناگون نشان از عزم جدي مردم ايران داشته است اما در دهه پيشرفت و عدالت جمهوري اسلامي بايد بتواند در يك جهش بزرگ سرمشق ساير ملت‌ها قرار گيرد.

نماينده مردم درود و ازنا در مجلس شوراي اسلامي عنوان كرد: سال جهاد اقتصادي نبايد ما را نسبت به شعارهاي سال‌هاي قبل غافل كند، اصلاح الگوي مصرف و همت و كار مضاعف مفاهيم ارزشمندي هستند كه برنامه‌ريزي‌هاي فراواني براي تثبيت اين مفاهيم صورت گرفت، در سال جديد بايد با يك حركت جهادي در ابعاد مختلف در تحقق شايسته اين شعارها تلاش كنيم.

دهقاني با ذكر اين نكته كه تلاش براي محروميت‌زدايي از مناطق كشور يكي از مصاديق اصلي جهاد اقتصادي است، گفت: تلاش براي محروميت‌زدايي و تقويت اقتصاد مناطق محروم يكي از اولويت‌ها است، در واقع مناطق محروم همت ما را براي جهاد اقتصادي بيشتر مي‌كند.

وي با اشاره به وظيفه رسانه‌ها عنوان كرد: يكي از راه‌هايي كه مردم را به تلاش در سال جهاد اقتصادي ترغيب مي‌كند، رسانه‌ها هستند. ساخت برنامه‌هايي با موضوع جهاد اقتصادي، شناساندن پتانسيل كشور در زمينه اقتصادي، معرفي مناطق محروم، تبين مصاديق جهاد اقتصادي، مطالبه‌گري و موارد ديگر فرصت‌هايي است كه رسانه‌ها بايد از آن استفاده كنند.

دهقاني:
سال جهاد اقتصادي نبايد ما را نسبت به شعارهاي سالهاي قبل غافل كند، اصلاح الگوي مصرف و همت و كار مضاعف مفاهيم ارزشمندي هستند كه برنامه‌ريزي‌هاي فراواني براي تثبيت اين مفاهيم صورت گرفت، در سال جديد بايد با يك حركتت جهادي در ابعاد مختلف در تحقق شايسته اين شعارها تلاش كنيم
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار كرد: فرهنگ‌سازي براي جهاد اقتصادي يكي از عوامل مؤثر در دهه پيشرفت و عدالت است. عدالت به عنوان يكي از آرمان‌هاي اصيل انقلاب اسلامي هميشه در صدر اولويت‌ها بوده است، در صورتي كه جهاد اقتصادي با رنگ و بوي الهي در جامعه پيگيري شود، خواهد توانست عدالت را در جامعه تعميق بخشد.

وي با بيان اينكه پيشرفت امروز غرب بر اساس منافع گروه خاصي است افزود: در چنين پيشرفتي تلاش براي عدالت اجتماعي و نزديك شدن مردم به خدا صورت نمي‌گيرد، اما در فرهنگ اسلامي جهاد اقتصادي نيز مانند ساير جهادها مي‌تواند انسان را به خدا نزديكتر كند.

دهقاني در پايان عنوان كرد: حفظ روحيه جهادي و عمل به فرامين مقام معظم رهبري و هدايت‌هاي ايشان يكي از عوامل موثر در تحقق اهداف شعار سال خواهد بود.
خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.