سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی، مبارزه‌ای مقدس برای خنثی‌كردن توطئه‌ها عليه نظام/ 24دستاوردهای جهاد دانشگاهی گواهی بر اهميت حركت جهادی در هر عرصه‌ای است


گروه سياسي: منتخب مردم قم در مجلس با اشاره به توفيق‌هاي جهاد دانشگاهي در عرصه علمي براي نظام اسلامي گفت: اين دستاوردها گواه اهميت حركت‌هاي جهادي در همه عرصه‌ها به‌ويژه اقتصادي است.

حجت‌الا‌سلام والمسلمين علي بنايي، عضو كميسيون اصل نود و منتخب مردم قم در مجلس شوراي اسلامي، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، فرهنگ جهادي بار معنايي و مفهوم خاصي را به ذهن هر مسلماني متبادر مي‌كند، گفت: اين فرهنگ در اذهان ملت ايران از ارزش بالايي برخوردار بوده و واژه‌اي مقدس است؛ كاري جهادي است كه همراه با عشق، ايثار و اخلاص انجام مي‌گيرد و توقعات مادي در حداقل ممكن است.

وي قصد قربت و براي خدا كار كردن را وجه قابل حركت‌هاي جهادي عنوان كرد و افزود: به همين دليل مسائل مادي و مديريتي و حب نفس‌ها در آن مطرح نيست و همواره نگاه به آينده و پيشرفت در آن حاكم است نه نگاه‌هاي شخصي و براي منافع فردي.

اين نماينده مجلس هشتم تأكيد كرد: در سال‌هاي پس از انقلاب، هرجا كاري تحت عنوان جهاد انجام شده، مردم خود درك كرده‌اند كه كاري مقدس است و نيازمند پيگيري و عزم ملي است و زماني كه كار به اسم جهاد انجام شده، تجربه نشان داده كه درصد موفقيت بسيار بالا بوده است.

بنايي با اشاره به تشكيل جهاد سازندگي در اوايل انقلاب اظهار كرد: جوانان با شور و علاقه‌اي وصف‌ناپذير وارد عرصه جهاد شدند و خلوص نيت همگي تلاش مي‌كردند و هركس با دست خالي در حد توان خود براي بازسازي كشور تلاش مي‌كرد.

وي تأسيس جهاد دانشگاهي را اقدامي جهت انجام كارهاي جهادي در عرصه علمي بيان كرد و گفت: در جهاد دانشگاهي كارهايي كه به ظاهر غيرقابل انجام بود، توسط جوانان و دانشمندان ايران اسلامي كه پشتكار و خودباوري داشتند، شروع و به سامان رسيد و افتخارهاي زيادي نصيب نظام كرده است و همه اين توفيق‌ها به اين دليل است كه همه با نيت پاك و با خلوص نيت وارد عرصه شده‌اند.

اين عضو كميسيون اصل نود مجلس نبود زمان‌شناسي را از ويژگي‌هاي كار جهادي عنوان كرد و گفت: انسان در عرصه كار جهادي صرفا براي ارضاي بعد معنوي خود است و تنها هم از خدا انتظار پاداش دارد، نه بنده خدا.

بنايي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با اشاره به طرح شعار جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري براي سال جاري اظهاركرد: متأسفانه امروز شرايط با آنچه تصور مي‌شد، فاصله دارد. در روزهاي نخست تصور بر اين بود كه با توجه به مشكلات و شرايط خاص اقتصادي كشور و اجراي طرح هدفمندكردن يارانه‌ها، با يك عزم ملي و روحيه جهادي تحت امر مقام معظم رهبري بر مشكلات فائق خواهيم آمد و ملت از اين ازمون سربلند بيرون خواهند آمد.

منتخب مردم قم در مجلس آگاهي ملت با اهميت جهاد اقتصادي و زمنيه‌سازي در خود براي تحقق اين شعار را يكي از اهداف نامگذاري بيان كرد و گفت: متأسفانه امروز كه بيش از 2 ماه از سال جاري مي‌گذرد، مسائل سياسي و برخي حواشي، نگاه‌ها را از اين موضوع مهم دور كرده است و اين پيام و موضوع مهم تحت‌الشعاع برخي سياسي‌كاري‌ها قرار گرفته است.

اين نماينده مجلس هشتم در پايان با اشاره به اينكه قوه مقننه در اين مدت از سال جديد مشغول تصويب بودجه بود، گفت: مجلس از همان ابتدا آمادگي خود را براي تلاش درجهت تحقق منويات مقام معظم رهبري در اين ارتباط اعلام كرده و كميسيون ويژه‌اي هم در مجلس ايجاد شد و از هفته جاري كه جلسات علني مجددا پيگيري مي‌شد، اين مسئله را به جد دنبال مي‌كنيم؛ چرا كه معتقديم شرط برون‌رفت كشور از وضعيت فعلي در عرصه اقتصادي توجه به اين مؤلفه مهم است.خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.