سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/04/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مقاوم‌سازي مدارس ارزشمند‌ترين جهاد اقتصادي است

مديركل تجهيز و نوسازي مدارس استان اردبيل گفت: مقاو‌م‌سازي مدارس با هدف توسعه امر تعليم و تربيت با ارزش‌ترين جهاد اقتصادي و حركت فرهنگي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل ياور وحدتي‌پور پيش از ظهر امروز در جلسه مديران و معاونين آموزش و پروش استان اردبيل اظهار داشت: يكي از سياست‌گذاري‌هاي اصلي آموزش و پرورش استان اردبيل بحث تامين، تعمير و تجهيز فضاهاي آموزشي و پرورشي است كه در اين زمينه قرار است اعتبارات عمراني و تجهيزاتي خوبي نيز اختصاص يابد.
وي با اشاره به تمديد طرح مقاوم‌سازي مدارس و اختصاص اعتبار از محل تخريب و بازسازي‌ گفت: اجراي اين طرح در پنج سال گذشته موفق بوده و تداوم آن در سال‌هاي آينده نيز تحول جدي در بخش عمراني و تجهيزاتي آموزش پرورش به وجود مي‌آورد.
اين مسئول ادامه داد: با تصويب دولت و نمايندگان مجلس اين طرح به مدت سه سال ديگر تمديد شده است و با اين اتفاق مهم گام‌هاي بلندي در مقاوم‌سازي مدارس استان برداشته مي‌شود.
مديركل تجهيز و نوسازي مدارس استان اردبيل بيان داشت: فرهنگ مدرسه‌سازي در كشورمان به اندازه‌اي غني شده است كه خارج از مرزهاي كشور گسترش يافته و ما در حال حاضر در خارج از كشور شاهد ساخت مدرسه‌هاي ايراني توسط خيران نيكوكار هستيم.
وحدتي‌پور ضرورت برنامه‌ريزي براي جذب اعتبارات لازم در اين زمينه را يادآور شد و افزود: براي رسيدن به نقطه ايده‌آل در ساخت مدارس، تك شيفته كردن آنها و تخريب و بازسازي مدارس فرسوده، مجمع خيرين مدرسه‌ساز نيز وارد ميدان شده به طوري كه اقدامات آنها همچنان به صورت گسترده در حال پيگيري و تداوم است.
اين مسئول ادامه داد: تا‌كنون در استان اردبيل نسبت به جمعيت و درآمد يك هزار و 800 ميليارد ريال تعهد مدرسه‌سازي توسط خيران انجام شده است.
مديركل تجهيز و نوسازي مدارس استان اردبيل عنوان داشت: از محل اين اعتبارات 300 مدرسه احداث و تحويل آموزش و پرورش شده است.
وي با يادآوري اينكه در جشنوار‌ه‌ها خيرين امسال نيز تعهدات قابل قبولي را از سوي خيران شاهد بوديم، خاطرنشان كرد: اميدواريم خيران در كنار ساخت مدرسه، نمازخانه، آزمايشگاه و فضاهاي ورزشي در بخش تامين تجهيزات و تعميرات نيز وارد شوند تا مبادا برخي نارسايي‌ها در اين زمينه سبب ركود و عقب‌ماندگي فعاليت‌هاي نظام تعليم و تربيت شود.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.