سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
در سال جهاد اقتصادی اصناف باید از ظرفیت استان درجهت کسب و کار استفاده کنند

استاندار خراسان شمالي گفت:بازار توانمند،چرخه اقتصادي هر منطقه است و بايد درسال جهاد اقتصادي از ظرفيت استان در جهت کسب و کار استفاده کرد.به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران،ابوطالب شفقت در جلسه رئيس سازمان بازرگاني و رئيس مجمع امور صنفي افزود:بازار توانمند چرخه اقتصادي هر منطقه است و اين بازار علاوه بر توليد،مصرف کننده را به تکاپو وا مي دارد.

وي اظهار داشت:توليد،توزيع و مصرف به يکديگر وابسته هستند و بايد در راستاي تقويت يكديگر برنامه داشته باشند.

شفقت خاطرنشان کرد: خراسان شمالي ظرفيت هاي بالقوه فراواني دارد که در سال جهاد اقتصادي اصناف بايد از ظرفيت هاي استان درجهت رونق كسب و كار استفاده كنند

اين مقام عالي رتبه استاني خواستار شد:متوليان امر بازار بايد تلاش كنند تا دانايي را در بازار بالا ببرند،اصناف بايد هم دانش روز كسب و كار و هم دانايي و معرفت ديني را داشته باشند

استاندار با اشاره به نقش بانك هاي استان درخصوص رونق بازار افزود:بازار استان به خاطر شرايط محيطي و عشق مردم به امام رضا (ع) وابسته به مشهد مقدس است و نسبت به استان هاي ديگر از بازار ضعيفي برخوردار هستيم بانك ها مي توانند با حمايت از اصناف بازار استان را تقويت كنند.

رئيس بازرگاني استان نيز در اين ديدار گفت:اصناف توزيعي براي گرفتن پروانه كسب و كار به صورت اجباري بايد 10 ساعت آموزش را كسب كنند و صنف هاي فني هم حتما از فني و حرفه اي مدرك بگيرند تا سطح آگاهي بازاريان بالا برود.

محمدرضا كفاشي افزود:اگر رديف اعتباري در بحث آموزش اصناف داشته باشيم،مي توانيم به صورت پله اي تمام اصناف را آموزش لازم در خصوص كسب و كار و مسائل فرهنگي بدهيم.

رئيس مجمع امور صنفي مشترك بجنورد نيز خاطرنشان کرد:حدود سه سال است كه مجمع امورصنفي را تحويل گرفته ايم و در اين مدت كوتاه تحول بسيار اساسي ايجاد كرده ايم.

باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.