سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
کاهش زمان و هزینه تشریفات ترخیص، مهمترین برنامه گمرک در سال جهاد اقتصادی است


رييس کل گمرک ايران از کاهش زمان و هزينه تشريفات ترخيص کالا به‌عنوان مهمترين برنامه‌ گمرک در سال جهاد اقتصادي ياد کرد و گفت: در اين صورت است که ما مي‌توانيم به‌عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادي ايفاي نقش کنيم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصاد و دارايي (شادا) به نقل از گمرک، دکتر عباس معمارنژاد در مراسم معرفي مديرکل گمرک استان البرز که با حضور استاندار و جمعي از مقامات محلي برگزار شد، ضمن تبريک ولادت خجسته حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز آزادسازي خرمشهر افزود: انجام تشريفات ترخيص در سريع‌ترين زمان ممکن و با کمترين هزينه براي فعالان اقتصادي، سبب تسهيل و توسعه فعاليت‌هاي توليدي و تجاري در کشور شده و جايگاه گمرک را در کمک به توسعه اقتصادي ملي و افزايش توليد ناخالص داخلي ارتقا خواهد داد.

رييس کل گمرک ايران با اشاره به اينکه استقرار گمرک در استان البرز در چارچوب همين سياست صورت مي‌گيرد، اظهارداشت: ما در گمرک دو وظيفه مهم داريم که بايد به‌طور همزمان انجام شود، يکي تسهيل تجارت و گردشگري است که سرعت در کار را مي‌طلبد و ديگري اجراي قوانين و مقررات و کنترل‌هاي لازم که نيازمند دقت در انجام امور است.

وي افزود: مديريت کارآمد و بهره‌ور در اين زمينه, ايجاد يک تعادل منطقي در سرعت و دقت است و به همين خاطر از همه مديران در گمرکات کشور ازجمله مديرکل گمرک استان البرز انتظار داريم در راستاي برقراري اين دو هدف حرکت کنند.

وي در ادامه با اشاره به درخواست استاندار البرز مبني بر استقرار و توسعه فعاليت‌هاي گمرکي در اين استان، خاطرنشان کرد: گمرک ايران آمادگي لازم را دارد، اما براساس استانداردهاي موجود, انجام اين امر نيازمند فراهم شدن زيرساخت‌هاي مورد نياز ازجمله تأسيس اماکن و تجهيزات است و با توجه به شرايط جغرافيايي, فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي مناسب در استان البرز, تسريع در ايجاد امکانات فوق منطقه را متحول خواهد کرد.

دکتر معمارنژاد افزود: مدل فيزيکي پنجره واحد تجاري ازجمله طرح‌هايي است که اجراي آن در گمرک استان البرز بايد از هم‌اکنون در دستور کار مسئولان قرار گيرد، چرا که با راه‌اندازي اين سيستم و استقرار سازمان‌هاي دخيل در امر تجارت در زير يک سقف، تشريفات ترخيص کالا به نحو قابل توجهي آسان و سريع مي‌شود.

رييس کل گمرک ايران در اين مراسم همچنين خواستار اختصاص فضاي فيزيکي مناسب جهت احداث اماکن و تخصيص اعتبارات کافي براي گمرک استان البرز شد و گفت: با توجه به استاني بودن اعتبارات دستگاه‌هاي اجرايي و برنامه‌هايي که براي توسعه فعاليت‌هاي گمرکي در اين استان در نظر گرفته شده است، تجهيز گمرک، علاوه بر رونق اقتصادي و توسعه تجارت، کمک مؤثري به تحقق اهداف و برنامه‌هاي دولت براي سبک‌سازي فعاليت گمرکات تهران خواهد بود.

دکتر معمارنژاد با معرفي افشين اميني به‌عنوان مديرکل گمرک استان البرز، وي را از مديران باسابقه گمرک خواند و اظهارداشت: انتصاب همزمان مديرکل و معاون گمرک البرز و تجربه مشترک آنان در گمرک شهيدرجايي که از بزرگترين گمرکات کشور است نتايج مثبتي در اثربخشي شيوه‌هاي مديريتي در اين گمرک به‌همراه داشته باشد.

دکتر معمارنژاد تصريح کرد: رسالت ما در گمرک خدمت‌رساني به کارآفريناني است که براي رفاه و شکوفايي اقتصاد کشور تلاش مي‌کنند و اميدواريم بتوانيم به نحو مطلوب از عهده اين مسئوليت برآييم.


شبکه اخبار اقتصاد و دارايي (شادا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.