سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/28/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
اولين همايش'جهاد اقتصادي، صنعت و بازرگاني، گردشگري، كشاورزي و توسعه استان گلستان

اولين همايش'جهاد اقتصادي، صنعت و بازرگاني، گردشگري، كشاورزي و توسعه استان گلستان ' در سالن همايشهاي سازمان جهاد كشاورزي استان گلستان برگزار گرديد .
در اين همايش كه با حضور معاون رئيس جمهور در امور مجلس ، استاندار گلستان ، نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي ، مسئولين دستگاههاي اجرايي استان و جمع كثيري از فعالان بخشهاي مختلف اقتصادي از جمله صنعت و معدن ، بازرگاني ، گردشگري و كشاورزي برگزار گرديد ، 'جواد قناعت' استاندار گلستان از مسئولان ارشد اقتصادي كشور خواست كه در اعطاي تسهيلات به استانهاي جديد التاسيس همچون گلستان به صورت ويژه نگاه شود.
استاندار گلستان افزود: دادن اختيارات ويژه در اعطاي تسهيلات به استانداران، حذف رعايت منابع و مصارف براي استانهاي جديد التاسيس و سوق دادن منابع استانهاي بزرگ به استانهاي متوسط ،عاملي براي رشد استانهاي متوسط مي باشد.
وي با اشاره به اينكه ايجاد 5/2 ميليون شغل از اولويتهاي دولت دهم در سال جاري است، اظهار داشت: در استان گلستان نيز ، تعهد 62 هزار شغل انجام شده كه بيانگر وجود عطش براي جهش و حركتهاي نو در استان است اما اعطاي تسهيلات مناسب و اصلاح برخي قوانين در راس انتطارات سرمايه گذاران استان قرار دارد.
قناعت گفت: گلستان ، استاني نوپاست و عقب ماندگيهايي دارد كه گرچه بخشي از آن در دولتهاي نهم و دهم جبران شده است و تعاملات خوبي بين بخشهاي دولتي و خصوصي برقرار شده اما هنوز در قدم اول قرار دارد.
وي افزود: جهاد اقتصادي در اقتصاد اسلامي بر پايه عدالت اجتماعي ، يعني بهره مندي عمومي و بدون تبعيض استوار است و عدالت اقتصادي به اين معنا نيست كه نقاطي از شهر با رشد سرطاني و پيشرفتهاي آنچناني روبه رو باشند و بقيه نقاط شهر در محروميت به سر برند.
قناعت ادامه داد: نكته ديگري كه از مفهوم جهاد اقتصادي استنباط مي شود، مشاركت فراگير اقشار مختلف مردم در كنار هماهنگي دستگاههاي اجرايي در جهت تحقق هدفي واحد و توزيع و تقسيم برنامه هاي كلان كشور در بين آحاد مردم مي باشد.
وي اظهارداشت: براي رسيدن به اين هدف لازم است امورغير مهم ، حذف و اولويت اصلي به يك هدف جهادي محدود شود كه در قالب برنامه هدفمند و توجه به اقتصاد و پيشرفت كشور باشد.
قناعت با اشاره به اينكه قواي مقننه و مجريه نيز، بايد قوانين را با حساسيت جهاد اقتصادي، تنظيم و در ترازبندي مناسب تهيه كنند، اضافه كرد: در موضع جهاد اقتصادي نقطه مشترك تمام جهادها، وجود نقشه و سند اجرايي و برنامه هايي متناسب با برنامه هاي اصولي و شعار محوري سال مي باشد.
استاندار گلستان، سند چشم انداز 20 ساله كشور، طرح تحول اقتصادي و تاسي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري را به عنوان مهمترين سند اهداف و برنامه هاي توسعه اي كشور در سال جاري بيان كرد.
وي يادآور شد: مفهوم جهاد به معناي تلاش مقدس و مبارك است و اينكه تلاش در حوزه هاي اقتصادي با كلمه جهاد آميخته شده، نشانگر همگوني و آميختگي آن با ابعاد مقدس اسلامي مي باشد.
گفتني است در پايان اين همايش معاون برنامه ريزي استاندار گلستان بهمراه رئيس سازمان صنايع و معادن استان ، رئيس سازمان جهاد كشاورزي و مديران تعدادي از بانكهاي استان طي نشستي با صنعتگران استان مشكلات ايشان را مورد بررسي قرار داده و دستورات لازم جهت رفع اين مشكلات را صادر نمودند .
روابط عمومي سازمان صنايع ومعادن استان گلستان

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.