سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادي محور تحول مناطق محروم است

سرپرست فرمانداري بيله‌سوار گفت: عمل به مباني جهاد اقتصادي محور تحول مناطق محروم به ويژه مناطق مرزي كشور است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، رسول زيبانژاد در جلسه ستاد جمع‌آوري زكات در بيله‌سوار اظهار داشت: اگر به مباني جهاد اقتصادي كه شعار امسال مقام معظم رهبري در تحول كشور است، دقيق و درست عمل شود نه تنها توطئه دشمنان از بين مي‌رود بلكه بستر براي تحول جوامع مختلف فراهم مي‌شود.
وي يكي از اصلي‌ترين شاخصه‌هاي عمل و تحقق اين شعار را توجه به ظرفيت‌ها و بسترهاي توسعه هر شهرستان اعلام كرد و افزود: شهرستان مرزي بيله‌سوار از دو ظرفيت كشاورزي و تجارت خارجي برخوردار است كه توجه جدي به آنها مي‌تواند بنيه‌هاي توسعه واقعي اين منطقه را تحكيم ببخشد.
زيبانژاد در ادامه سخنان خود به برخي كاستي‌ها و ضعف‌هاي گذشته در توسعه واقعي شهرستان بيله‌سوار اشاره كرد و ادامه داد: علارغم برخي بي‌توجهي‌ها در ساليان گذشته در عمر دولت نهم و دهم به اين منطقه مرزي توجه جدي شده كه هم شاهد تبادلات تجاري و گسترش كمي و كيفي حوزه تجارت خارجي هستيم.
وي شهرستان بيله‌سوار را به عنوان ويترين و پيشاني نظام اسلامي معرفي كرد و گفت:‌ اين شهرستان به دليل مرزي بودن و وجود گمرك و پايانه مرزي از فرصت‌هاي مناسبي براي توسعه واقعي برخوردار است.
زيبانژاد در ادامه سخنان خود به ظرفيت بخش كشاورزي و عوائد حاصل از آن اشاره كرد و افزود: اين شهرستان به عنوان انبار غله استان داراي توليدات متنوع و پردرآمدي است كه اهالي مؤمن آن در كنار توليد حلال محصولات در پرداخت زكات نيز پيشقدم هستند.
وي از جمع‌آوري بيش از يك ميليارد ريال زكات در سال زراعي گذشته اشاره كرد و اظهار داشت: امسال با توجه به شرايط مساعد آب و هوايي و كشت و زرع اين رقم افزايش مي‌يابد.
زيبانژاد افزود: همكاري بيش از پيش مردم براي جمع‌آوري زكات و عمران و آباداني مناطق محروم و رفع نيازهاي فقرا ضرورت دارد.
وي در ادامه سخنان خود به ترفندهاي مختلف دشمنان در تحريم‌هاي اقتصادي به ويژه اخلال در اقتصاد منطقه و كشورمان اشاره كرد و گفت: همه اين ترفندها با اراده و قدرت مردم كشورمان در عرصه كار و تلاش و توليد به شكست منجر مي‌شود.
زيبانژاد در پايان سخنان خود خاطر نشان كرد: روستاهايي كه در پرداخت زكات پيشقدم شوند در توسعه و عمران و آباداني آنها شتاب بيشتري را امسال شاهد مي‌باشيم.
در جلسه مشابه در شهرستان گرمي نيز از جمع‌آوري دو ميليارد ريال زكات در يك سال گذشته خبر داده شد.
فرماندار شهرستان گرمي اظهار داشت: پرداخت زكات از سوي كشاورزان سبب شده است كه در برخي روستاها ريشه بسياري از نداري‌ها و فقر برچيده شود.
عزيز صحرايي ترك تعلقات دنيوي و تكيه بر خداوند سبحان را عامل روي آوردن به كارها و اقدامات معنوي اعلام كرد و گفت: پرداخت زكات از امور بسيار مهمي است كه اسلام به آن توصيه كرده تا مؤمنان با پرداخت آن ريشه فقر را از بين برده و رشته‌هاي الفت را برقرار كنند.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.