سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بسيج سازندگي بستر تحقق جهاد اقتصادي است

رئيس بسيج سازندگي استان اردبيل گفت: بسيج سازندگي بهترين بستر و وسيله تحقق مباني جهاد اقتصادي در سال جاري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي اسفندياري در جمع فعالان عرصه سازندگي اردبيل اظهار داشت: با همكاري و همراهي مديران و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي شاهد تحولي عظيم در جبهه اقتصادي فرهنگي و اجتماعي خواهيم بود.
وي با يادآوري اينكه اين عرصه؛ عرصه كار و مجاهدت براي بسيجيان و نشان دادن توانمندي‌هاي آنهاست خاطرنشان كرد: فعاليت بسيج سازندگي در سال‌هاي اخير نشان داده است كه اراده اين نيروها براي حضور در ميدان سازندگي كمتر از عرصه جهاد و شهادت نيست.
رئيس بسيج سازندگي استان اردبيل از آمادگي اين سازمان براي انجام برنامه‌هاي پيشنهاد شده از سوي دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي خبر داد و گفت: امسال با گستردگي خاص طرح بسيج سازندگي با حضور دانش‌آموزان و دانشجويان در نقاط مختلف استان اردبيل اجرايي مي‌شود.
اسفندياري زمان شروع اجراي اين طرح را اوايل تابستان اعلام كرد و افزود: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تلاش مي‌كنيم تا بسيجيان با ورود به برنامه‌هاي عمراني، آموزشي، پرورشي، فرهنگي، خدماتي، ورزشي و... بتوانند تاثيرگذار باشند.
در ادامه اين نشست، جانشين فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبيل نيز با بيان تهديدات فرهنگي و سياسي دشمنان نقش بسيج سازندگي را در مواجهه با تهديدات نرم بسيار ارزشمند توصيف كرد و خواستار تشديد فعاليت‌هاي بسيجيان در امر خدمت به محرومان و ارتقاي سطح معيشت روستاييان شد.
قنبر كريم‌نژاد اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در عرصه‌هاي سازندگي را از اهداف مهم اين طرح برشمرد و خاطرنشان كرد: حركت در مسير سازندگي معنوي فردي و گروهي و محروميت‌زدايي و خدمت‌رساني به صورت مكمل مي‌تواند علاوه بر ارتقاي روحيه اعتماد به نفس در بين جوانان شركت‌كننده و بهبود معيشت محرومان كمك مهمي به دولت در زمينه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي در سال جهاد اقتصادي باشد.
در اين جلسه مدير‌كل كميته امداد استان اردبيل نيز بسيج سازندگي را توانمندترين هميار كميته امداد در خدمت‌رساني به محرومان معرفي كرد و گفت: اين همراهي مي‌تواند به توانمند شدن اين قشر كمك كند.
بهروز زلالي اظهار داشت: هر دو نهاد كميته امداد و بسيج برخاسته از متن مردم و يادگار معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره) است كه بيش از 30 سال در خدمت محرومان و مستضعفان بودند.
وي در پايان گفت: بسيج سازندگي با احياي ارزش‌هاي جهادي اوايل انقلاب ثمرات فراواني را براي نظام و مملكت و مردم غيور ميهن اسلامي به بارآورده است.
در اين نشست كه در اردوگاه انصارالحسين شهر سرعين برگزار شد ياور وحدتي‌پور، مدير‌كل نوسازي و تجهيز مدارس استان اردبيل نيز از فعاليت‌هاي تدارك ديده شده در قالب طرح بسيج سازندگي گزارشي ارائه كرد.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.