سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جوانان؛ پيشگامان اصلي جهاد اقتصادي


بافق ـ خبرنگار اطلاعات: يكي از ظرفيت‌ها و سرمايه‌هاي مهم و ارزشمند كشور وجود جواناني فعال و پويا است كه مي‌تواند با نيروي خلاقيت و پشتكار خود در مقابل دسيسه‌هاي دشمن بايستد.

حسين ندافيان سرپرست فرمانداري بافق با بيان مطلب بالا در جلسه كارگروه مشاورين جوان كه با حضور مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان در فرمانداري بافق برگزار شد، افزود: همه دستگاه‌هاي اجرايي بايد در رفع مشكلات و خواست‌ها و امور جوانان همت كنند و آن را وظيفه قانوني خود بدانند.

او جايگاه مشاوران جوان را اولين جايگاهي كه در آن جوانان به صورت گسترده در همه عرصه‌ها قدم نهادند دانست و گفت: حضور آنان در زمينه‌هاي فرهنگي و اجتماعي فرصتي مناسب براي همفكري، ارائه ايده‌ها و رشد و بالندگي جوانان است.

وي برقراري ارتباط مشاوران جوان با مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي را ضروري دانست و افزود: جوانان بايد دغدغه‌هاي فكري و كمبود‌ها و محدوديت‌هاي شهرستان خود را اعلام كنند و راهكارها و پيشنهادهاي سازنده را نيز در اختيار مديران و دستگاه‌هاي مربوطه قرار دهند.

ندافيان، برگزاري اتاق فكر جوانان با موضوع‌هاي مختلف، حمايت از تشكل‌هاي مردم‌نهاد، آموزش جوانان روستايي، تشكيل كارگروه‌هاي پژوهشي و برگزاري منظم نشست‌ها با حضور فرماندار، شناسايي مديران جوان و تشكيل شوراي اداري جوانان، ترويج فرهنگ ازدواج آسان و بهنگام و آگاهانه بين جوانان و برگزاري كلاس‌هاي آموزشي قبل از ازدواج، و همچنين تسهيلات اشتغالزايي براي كارگران جوان و تأمين مسكن جوانان را از ديگر برنامه‌هاي جلسه آينده مشاوران جوان برشمرد و ارائه پيشنهادها و ديدگاه‌هاي همگان را در اين زمينه براي ارجاع به مسئولان ذيربط در استان يزد خواستار شد.

مسئول گروه مشاوران جوان فرمانداري بافق نيز در اين نشست با اشاره به اينكه در دولت نهم و دهم به جوانان جايگاه ويژه‌اي داده شده است، خواستار اهميت دادن به جوانان در همه ابعاد آموزشي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي شد و از تشكيل ستاد جوان جهاد اقتصادي در بافق خبر داد.

رضا خيراتي جوانان را پيشگامان اصلي جهاد اقتصادي دانست و گفت: جوانان يك ظرفيت بالقوه و مناسب براي هر كشور هستند و هر حكومتي كه از اين ظرفيت به نحو احسن استفاده كند، موفق خواهد بود.


روزنامه اطلاعات

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.