سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
امنيت موجود فرصت ايده‌آلي براي تحقق جهاد اقتصادي است


كارشناس مسائل سياسي سيستان و بلوچستان گفت: جهاد اقتصادي امروز از شرايط امنيت و آسايش و آرامش برخوردار بوده كه اين امر مي‌تواند يك فرصت ايده‌آل براي كار بيشتر و سازندگي باشد.

مجتبي شجاعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: امروز محور اصلي مبارزه دشمنان با انقلاب و ملت ايران، تحريم اقتصادي است.
وي افزود: از آغاز پيروزي انقلاب اسلامي ايران تاكنون دشمنان به ويژه آمريكا همواره و با ابزارهاي گوناگون لحظه‌اي از تلاش عليه موفقيت و فراگير شدن اين نهضت اسلامي و ضداستكباري فروگذار نكرده‌اند.
مشاور جوان فرماندار خاش ادامه داد: در برهه‌اي نمود اصلي اين تلاش در مبارزه نظامي بوده و در برهه‌اي مبارزه فرهنگي و سياسي غلبه داشته اما آنچه امروز محور اصلي مبارزه دشمنان با انقلاب و ملت ايران قرار گرفته، مبارزه و تحريم اقتصادي است.
شجاعي اضافه كرد: در شرايطي كه در سومين سال از دهه پيشرفت و عدالت قرار داريم و از سوي ديگر با پيدايش موج اسلام خواهي و ظلم ستيزي كه در دنياي اسلام به ‌وجود آمده، اين احساس ايجاد مي‌شود كه در ملت‌هاي منطقه هم، پيشرفت و عدالت محقق خواهد شد.
كارشناس مسائل سياسي و اجتماعي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: امروز رشد و پيشرفت خاص و شتابنده اقتصادي ايران به عنوان كشوري كه چشم بسياري از ملت‌هاي منطقه به وضعيت و شرايط آن دوخته شده؛ مسئله مهمي در نگاه بين‌المللي بوده و بالندگي اقتصادي ايران اسلامي مي‌تواند در نگاه ملت‌هاي مسلمان منطقه به شكل‌گيري الگويي برآمده از اسلام در رفع معضلات اقتصادي منجر شود.
وي با بيان اينكه جهاد اقتصادي وسيله‌اي براي يك الگوسازي جهاني است، خاطرنشان كرد: در سال جهاد اقتصادي نياز به مديريتي حداقل در حد مديريت بحران ضروري است كه اگر اين اتفاق صورت نگيرد نتيجه و عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي و عمومي كشور چيزي بيش از سال قبل نخواهند بود.
شجاعي يادآور شد: خصوصيت حاكم بر نظام و مردم مبتني بر نگرش اسلام است و هر حركتي مي‌تواند به منزله جهاد تلقي شود.
كارشناس مسائل سياسي و اجتماعي سيستان و بلوچستان افزود: مديريت ناب و خالص با درك و شعور دين مبين اسلام مي‌تواند فرآيندي قابل قبول در حركت جهادي سال ‌جاري را مديريت كند و از كشور پهناور و غني ما مدينه فاضله‌اي به وجود آورد كه خواست مردم و مطالبه و دغدغه جدي ولايت است.
وي ادامه داد: هنوز يادمان نرفته جهاد سازندگي در حالي كه اتاق مناسب براي مديران خود نداشت بزرگ‌ترين فعاليت‌هاي اقتصادي را در بخش‌هاي كشاورزي، صنعت و خدمات صورت مي‌داد و گروه عظيمي نيز در خدمت بخش‌هاي مختلف دفاع مقدس، تمهيدات لازم را براي دفاع فراهم مي‌كردند.
مشاور جوان فرماندار خاش افزود: جهاد اقتصادي امروز با جهاد ديروز يك تفاوت اساسي دارد كه امروز در شرايط امنيت و آسايش و آرامش قرار داريم و اين امر مي‌تواند يك فرصت ايده‌آل براي كار بيشتر و سازندگي در اقصي نقاط كشور باشد.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.