سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
استقلال اقتصادي لازمه تحقق جهاد اقتصادي است


فرماندار نهبندان با بيان اينكه جهاد كشاورزي در جهاد اقتصادي پيشگام است، گفت: استقلال و خودكفايي اقتصادي لازمه جهاد اقتصادي و تحقق شعار امسال است.

به گزارش خبرگزاري فارس از نهبندان، حسين شرافتي شنبه‌شب در جمع توليدكنندگان، كشاورزان و جهادگران شهرستان نهبندان اظهار داشت: در سال جاري كه از طرف مقام معظم رهبري به عنوان سال جهاد اقتصادي نام‌گذاري شده جهاد كشاورزي در دل و متن اين شعار قرار دارد.
وي با اشاره به اينكه جهاد كشاورزي امروزه در راستاي خودكفايي و استقلال همانند هشت سال دفاع مقدس تلاش مي‌كند، ادامه داد: خودكفايي، كشور را از بيگانگان بي‌نياز مي‌كند و اين مهم بهترين و بالاترين ضربه بر پيكره دشمنان است.

* استقلال اقتصادي با روحيه جهادي محقق مي‌شود
فرماندار نهبندان افزود: تحقق جهاد و استقلال اقتصادي با روحيه جهادي و تلاش با اخلاص جهادگران رقم مي‌خورد و براي كار كشاورزي بايد از حضرت علي(ع) بزرگ مرد عدالت تاريخ الگوبرداري كنيم و با سرمشق گرفتن از سيره اين بزرگوار مزارع و قنوات را براي بهبود معيشت و خودكفايي احيا و زنده كنيم.
شرافتي با بيان اينكه امروزه كشاورزان و دامداران نقش مؤثري را در روند رو به رشد چرخه توليد و اقتصاد كشور ايفا مي‌كنند، گفت: تلاش اين قشر زحمتكش براي معيشت و درآمدزايي در زمين‌هاي كشاورزي همانند جهاد در ميدان‌هاي نبرد حق عليه باطل است.
وي يادآور شد: بسيجيان كشاورز در جنگ هشت ساله با سنگرسازي نقش عمده‌اي در پيروزي دوران دفاع مقدس داشتند و هرگز در راه تحقق اهداف اين نظام صحنه‌ها را خالي نگذاشتند.

* افزايش توليد با بهره‌وري درست محقق مي‌شود
فرماندار نهبندان ادامه داد: تلاش كشاورزان و دامداران در راستاي اقتصاد سالم و حل نياز از بيگانگان است كه اين حركت ارزشي و معنوي براي اين قشر از دوران دفاع مقدس به يادگار مانده و مي‌ماند.
شرافتي با اشاره به اينكه براي افزايش توليد بايد شاخص‌هايي نظير بهره‌وري درست، اصلاح شيوه‌هاي آبياري و بهره‌گيري از ادوات نوين كشاورزي مورد توجه كشاورزان و نهاد جهاد كشاورزي قرار گيرد، اظهار داشت: همچنين تغيير روش كشاورزي و دامپروري از مدل سنتي به صنعتي مي‌تواند در افزايش توليدات مؤثر واقع شود.
وي تصريح كرد: افزايش زيرساخت‌ها و سرعت در چرخه كشاورزي و دامداري شهرستان از سال گذشته كليد خورده و با تلاش‌هاي مستمر كارشناسان و مديران جهاد كشاورزي و كشاورزان پيشرفت روز افزون و توليدات بيشتر را در نهبندان شاهد هستيم.
فرماندار نهبندان افزود: بايد تلاش مضاعفي به منظور شناسايي و استفاده بيشتر از استعدادهاي بالقوه كشاورزي و دامداري شهرستان توسط مسئولان جهاد كشاورزي صورت پذيرد.
شرافتي با بيان اينكه مشكل سوخت ماشين‌آلات كشاورزي در مركز خراسان جنوبي پيگيري شده و بايد منتظر جواب نهايي باشيم، خاطرنشان كرد: تمامي كشاورزاني كه براي ماشين‌آلات و چاه‌هاي كشاورزي خويش مشكل سوخت دارند به فرمانداري مراجعه كنند تا رسيدگي انجام گيرد.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.