سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
ضرورت فرهنگ‌سازي براي جهاد اقتصادي

امام جمعه شيروان با اشاره به مزين شدن امسال به نام جهاد اقتصادي گفت: فرهنگ‌سازي براي جهاداقتصادي را جدي بگيريم.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي، حجت‌الاسلام حسين كوثري در نشست شوراي فرهنگ عمومي شيروان بر ضرورت دغدغه‌هاي رهبري در زمينه الزامات جهاد اقتصادي تأكيد كرد و اظهار داشت: از آنجا كه ما مطيع رهبر هستيم بايد در اين خصوص به فرهنگ سازي بپردازيم و بايد فرهنگ كار را در جامعه گسترش دهيم تا افراد جامعه از جايگاه معنوي كار و كارگري آگاه باشند و با افتخار به اين فعاليت‌ها بپردازند.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي شيروان ادامه داد: در سال جهاد اقتصادي فرهنگ آموزش‌هاي حرفه‌اي نيز بايد تقويت شود .
وي بيان كرد: نشست‌هاي شوراي فرهنگ عمومي بايستي خروجي مشخص داشته باشند.
فرماندار و نايب رئيس شوراي فرهنگ عمومي شيروان هم در اين نشست گفت: هنرمندان و صدا و سيما با برنامه‌هاي متنوع فرهنگي بايد در خصوص نهادينه سازي فرهنگ حجاب و عفاف اقدام نمايند.
محمود صفرنژاد اظهار داشت: براي بانوان با حجاب در ادارات اين شهرستان از اهرم‌هاي تشويقي استفاده شود.
محمدرضا حسين‌نژاد، نماينده مردم شيروان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست گفت: قبل از هرگونه بر خورد قانوني با بد حجابي لازم است كه شهروندان به قوانين مصوب در مورد بد حجابي و پوشش نامناسب آشنا شوند.
بر پايه اين خبر، تذكر لساني در محافل عمومي، برگزاري دعاهاي ندبه، كميل و توسل به صورت منسجم و با شكوه در مساجد و محافل عمومي، دعوت عموم به نماز جماعت از طريق اعلام عمومي و اطلاع رساني، نصب بنر در مورد رعايت حجاب و اقامه نماز جماعت در سطح شهرستان و نيز فعال كردن شوراي امر به معروف و نهي از منكر از جمله مصوبات چهاردهمين نشست شوراي فرهنگ عمومي شيروان بود.
سعيد محمدي دبير شوراي فرهنگ عمومي شيروان هم اجرايي شدن مصوبات شورا را بهترين ارمغان فرهنگي براي شهرستان عنوان كرد.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.