سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/05/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادي پيشتازي در مقابله با دشمنان است


رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان گفت: با انجام كارهاي اقتصادي به صورت جهادي به راحتي مي‌توانيم به مقابله با توطئه‌هاي دشمنان بپردازيم و در همين راستا سازمان جهاد كشاورزي بايد پيشتاز در اين امر باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، عباس ملايي صبح امروز در ششمين همايش فرهنگ و مديريت جهادي با تبريك هفته جهاد كشاورزي اظهار داشت: فرمان تشكيل جهاد سازندگي 32 سال پيش در شرايطي صادر شد كه تنها چند ماه از پيروزي انقلاب اسلامي مي‌گذشت و كشور با آماج توطئه‌هاي داخلي و خارجي روبه‌رو بود.
وي افزود: در ان زمان هيچ‌گونه فعاليت عمراني در روستاها انجام نگرفته بود و اين مناطق از نظر فرهنگي در سطح بسيار پاييني قرار داشتند، اما با اين فرمان امام راحل عرصه كار تغيير پيدا كرد.
ملايي تصريح كرد: به دليل صدور اين فرمان از سوي ولايت فقيه مبناي جهاد سازندگي اطاعت از ولايت است و از اين رو بعد معنوي و عبادي پيدا كرده است.
وي با اشاره به اينكه جهادگران به عنوان سفيران انقلاب هستند، گفت: در زمان انقلاب پروژه‌هاي عمراني و سازندگي با مشاركت همگاني مردم انجام مي‌گرفت و همگي در اطاعت از دستور ولايت پيشتاز بودند.
ملايي با اشاره به اينكه يكي از مهم‌ترين كارها در راستاي مديريت جهادي تربيت مدير براي نظام جمهوري اسلامي است، بيان داشت: ورود فرهنگ به مديريت جهادي و عرصه اداره كشور با تشكيل سازمان جهاد سازندگي شكل گرفت.
وي با بيان اينكه خدمت به خلق بالاترين عبادت است، بيان كرد: مديريت جهادي در اين نظام در صورتي محقق مي‌شود كه در راستاي اطاعت محض از ولايت فقيه باشد.
ملايي خاطرنشان كرد: جهاد سازندگي از نهادهاي مولود انقلاب اسلامي ايران بود، بنابراين در هر عرصه‌اي كه در آن زمان نياز بود، ورود پيدا ‌كرد.
وي با اشاره به وجود بيش از 100 شهيد جهادگر در استان كرمان اذعان كرد: اين امر نشان‌دهنده حضور جهاد گران در همه عرصه‌هاي موجود در كشور است.
ملايي از جهادگران به عنوان سنگرسازان بي‌سنگر ياد و عنوان كرد: هدايت فكري نيروها در زمان انقلاب و دفاع مقدس توسط اين افراد انجام مي‌گرفت و هميشه و در هر زمان در صحنه حضور داشتند.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان اظهار داشت: ما همواره به اين نظام و انقلاب مديون هستيم، زيرا عزتي كه به همه مسلمانان دنيا داده و همه مردم دنيا نيز از آن تأسي كرده‌اند به بركت اين انقلاب است.
وي با توجه به نامگذاري سال جهاد اقتصادي افزود: با انجام كارهاي اقتصادي به صورت جهادي به راحتي مي‌توانيم به مقابله با توطئه‌هاي دشمنان بپردازيم و در همين راستا سازمان جهاد كشاورزي خود بايد پيشتاز در اين امر باشد.
ملايي تصريح كرد: براي انجام جهاد واقعي در كشور در زمينه اقتصادي بايد همگان در اين امر مشاركت داشته باشند و با تقويت و هم‌افزايي و سبقت از يكديگر در عملي شدن آن بكوشيم.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.