سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادي ضرورت زمان براي توليد است

مدير پيشكسوت جهادي دفاع مقدس گفت: جهاد سازندگي ضرورت زمان براي سازندگي بود اما جهاد اقتصادي ضرورت زمان براي توليد است كه معيارهاي جهاد سازندگي بايد در آن گنجانده شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، سيد هاشم بني‌هاشمي پيش از ظهر امروز در ششمين همايش فرهنگ و مديريت جهادي با اشاره به تفاوت عمده جهاد سازندگي و جهاد اقتصادي اظهار داشت: جهاد سازندگي ضرورت زمان براي سازندگي بود اما جهاد اقتصادي ضرورت زمان براي توليد است كه معيارهاي جهاد سازندگي بايد در آن گنجانده شود.
وي افزود: براي ايجاد يك حركت جهادي عظيم بايد به مباني و آرمان‌هاي آن اعتقاد راسخ داشت و با ايجاد فرهنگي جامع و كامل در اين زمينه در راستاي رسيدن به آن گام برداشت.
بني‌هاشمي تصريح كرد: در زمان صدور فرمان جهاد از سوي امام راحل هنوز تشكيلات جهاد سازندگي به وجود نيامده بود بلكه همين فرمان عامل پيداش اين ارگان شد.
استاندار سابق قم گفت: همه جهادگران داراي يك تفكر مشترك بودند و آن هم استقلال و عمران كشور بود كه براي پياده كردن چنين تفكري نياز به جهاد سازندگي بود.
بني‌هاشمي با اشاره به عدم وجود اطلاعات و آمار مناسب از تعداد روستاها در كشور در آن زمان بيان داشت: جهاد سازندگي با سازماندهي مناسب توانست نقش عظيمي در عمران اين بخش ايفا كند.
وي بيان كرد: حضور جهاد سازندگي در جبهه سبب ايجاد يك موقعيت سازماني در ارتش و سپاه شود و با مديريت جهادي و هدفدار در منطقه پيروزي‌هاي بزرگي در اين عرصه كسب كرد.
مدير پروژه احداث پل بر روي رودخانه اروند در دفاع مقدس با تأكيد بر پشتيباني از جهاد اقتصادي خاطرنشان كرد: اين جهاد بايد براساس خلاقيت، ارزش افزوده توليد، كيفيت بالا و داراي برگ برنده در رقابت‌هاي اقتصادي باشد.
وي اذعان كرد: براي يك جهاد اقتصادي موفق بايد از علوم و فنون روز دنيا در اين امر بهره گرفت و از روش‌هايي استفاده كرد كه بتواند پاسخگوي نيازهاي بازارهاي داخلي و خارجي باشد. ‌
بني‌هاشمي تصريح كرد: مديريت جهادي داراي سه بخش هنر، دانش و تجربه است كه با به‌كارگيري متناسب هريك مي‌توان به موفقيت بيشتري در اين راستا دست پيدا كرد.
وي با بيان اينكه ويژگي منحصر به فرد جهاد سازندگي جمعي بودن آن است، افزود: با استفاده از همين پارامتر ايران توانسته است رتبه سومين كشور سدساز دنيا را به خود اختصاص دهد، همانگونه كه در دو طرح عظيم محرم و پل بعثت به اين موفقيت دست يافت.
شهردار سابق مشهد اذعان كرد: روش‌هايي كه ايران اسلامي در دوران انقلاب به كار گرفت، توسط بسياري از كشورها دنبال شد، از جمله ايجاد جهاد سازندگي در لبنان كه زيربناي حزب‌الله لبنان را تشكيل مي‌دهد.
بني‌هاشمي با توجه به خيزش‌هاي مردمي در كشورهاي عربي و به تبع آن در اروپا تصريح كرد: اين خيزش‌ها بر اساس الگوپذيري از انقلاب اسلامي ايران در راستاي ساختن جهاني مبتني بر فطرت بشر و آرمان‌هاي متعالي انبياي الهي شكل گرفته است.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.