سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مديريت جهادي پيش‌نياز جهاد اقتصادي است

رئيس سازمان جهاد كشاورزي جنوب استان كرمان گفت: فرهنگ و مديريت جهادي پيش‌نياز جهاد اقتصادي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از جيرفت، مجيد دريني ظهر امروز در همايش فرهنگ و مديريت جهادي در جيرفت با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري اظهار داشت: براي موفقيت در جهاد اقتصادي بايد در اين زمينه فرهنگ‌سازي لازم صورت گيرد.
وي فرهنگ و مديريت جهادي را به عنوان پيش‌نياز جهاد اقتصادي عنوان و اذعان كرد: لازمه جهاد اقتصادي مديريت جهادي است.
دريني در مورد سطح زيركشت دانه‌هاي روغني تصريح كرد: در سال جاري اين سطح را تا 11 هزار و 83 هكتار افزايش و در بحث آبياري قطره‌اي عملكرد چهار برابري را در كشور به خود اختصاص داديم.
وي بيان داشت: سازمان جهاد كشاورزي جنوب استان كرمان در برداشت از سيلوها در ميان 32 سازمان رتبه نخست را كسب كرده است.
دريني در بحث خاك‌ورزي بيان داشت: خاك‌ورزي حفاظتي به طور متوسط هشت ساعت زمان را كاهش مي‌دهد و اين ميزان در سال 89 نسبت به سال 88 رشد چهار برابري داشته است.
وي افزود: در بخش ماشين‌آلات عملكرد و بازده سه برابري وجود داشت و همچنين در بخش توليدات دامي افزايش چشمگيري در اين منطقه وجود داشته است.
دريني با تاكيد بر اينكه اعتبارات بخش آبياري قطره‌اي بايد افزايش يابد، خاطرنشان كرد: اگر در مصرف آب بخش كشاورزي 10 درصد صرفه‌جويي كنيم و اين ميزان را به سوي فعاليت‌هاي ديگر سوق دهيم، بزرگ‌ترين موفقيت را كسب مي‌كنيم.
وي با اشاره به وجود مشكلات در بحث كاشت توت فرنگي گفت: اگر مشكلاتي كه در اين زمينه وجود دارد، برطرف شود در فصل زمستان مي‌توانيم توت‌فرنگي كشور را تأمين كنيم.
دريني خواستار استقلال نهادهاي بازرگاني و پايانه حمل بار در شهرستان جيرفت شد و تصريح كرد: با استقلال اين اداره‌ها، ساماندهي فرودگاه و راه‌اندازي راه‌آهن در منطقه جنوب استان در زمينه صادرات محصولات كشاورزي ديگر با مشكل مواجه نمي‌شويم.
نادري مشاور اقتصادي استاندار كرمان با تأكيد بر اينكه عدالت اين است كه هركس در جاي خود قرار داشته باشد، اظهار داشت: فعاليت در حوزه كشاورزي خود يك كار عظيم جهادي است.خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.