سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بايد با جهاد سازندگي به جهاد اقتصادي معني داد


رئيس اداره ارشاد اسلامي انديمشك:
بايد با جهاد سازندگي به جهاد اقتصادي معني داد
رئيس اداره ارشاد اسلامي انديمشك گفت: بايد با جهاد سازندگي در كشور در راستاي معني بخشيدن به جهاد اقتصادي تلاش كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از انديمشك، كرامت ميري پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان اظهار داشت: بايد تلاش كنيم تا با جهاد در راه سازندگي كشور به شعار پر معناي جهاد اقتصادي جامه عمل بپوشانيم و در اين راه بايد شبانه روزي تلاش كرد.
وي با اشاره به اهداف نامگذاري سال 90 به نام جهاد اقتصادي گفت: هدف از اين نامگذاري رسيدن به آن نقطه از جهاد سازندگي كه منجر به پويايي و رونق اقتصادي جامعه و تقويت روحيه‌ كار و تلاش و سازندگي در جامعه است.
اين مقام مسئول در عرصه فرهنگي شهرستان انديمشك خاطرنشان كرد: اين مهم تنها از راه سخت‌افزار و تعريف و ساخت پروژه ميسر نخواهد شد و نياز به مقدماتي در جامعه دارد.
ميري تاكيد كرد: بسترسازي فرهنگي در اين راه ضرورت دارد كه قسمت عمده جهاد اقتصادي با تغيير نگرش و رويكرد مردم و آداب و رسوم جامعه و فرهنگ يك ملت تحقق پيدا خواهد كرد.
ميري از جمله آفات جهاد اقتصادي را رفاه طلبي و تجمل‌گرايي اعلام كرد و با تاكيد بر آيات و روايات شيعي بر كار و تلاش و سازندگي پرهيز از انديشه‌هاي زهدمآبانه را يادآور شد.
همچنين در اين نشست رئيس شوراي فرهنگ عمومي انديمشك، ايجاد نشاط و شادي عمومي و زمينه‌سازي براي حضور حداكثري آحاد شهروندان را از ملزومات جهاد اقتصادي دانست و بر برجسته‌سازي مظاهر فرهنگ حماسه و ايثار با تبليغات و كارهاي فرهنگي از قبيل ديوارنويسي از پيام شهدا، برگزاري مسابقات كتابخواني، مقاله‌نويسي، نمايشنامه‌نويسي و توجه بيشتر به مساجد و نيز تجليل از خانواده‌هاي معظم شهدا تاكيد كرد.
حجت‌الاسلام و المسلمين نعمت‌الله خدامي ضرورت آسيب‌شناسي شوراي فرهنگ عمومي و نيز عملياتي كردن مصوبات شورا را يادآور شد و گفت: مصوبات شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بايد اجرايي شود.
وي تاكيد كرد: در راستاي اجرايي شدن مصوبات شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بايد برنامه عملي ارائه شود.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.