سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهادگران اقتصادی ويژگی‌های مجاهد راه خدا را داشته باشند

كرمي‌راد با اشاره به ويژگي‌هاي جهادگران اقتصادي گفت: جهاد اقتصادي براي پيشرفت كشور يك حركت الهي است، لذا جهادگران اقتصادي بايد ويژگي‌هاي يك مجاهد راه خدا را داشته باشند و يكي از مهمترين ويژگي‌ها ايثار براي خدا است.

محمد كرمي‌راد، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) با اشاره به شعار جهاد اقتصادي گفت: مقام معظم رهبري با اشراف كلاني كه بر مسائل كشور دارند و با توجه به اينكه سياست‌گذاري‌هاي كلان نظام جهاد اقتصادي را مطرح فرمودند، طبق سند چشم‌انداز 20 ساله كشور كه بايد در 1404 در قله رفيع علم و پيشرفت قرار گيريم، حركت به سمت جهاد اقتصادي فراتر از يك وظيفه يك ضرورت است.

وي با ذكر اينكه نبايد شعاري به سخنان مقام معظم رهبري نگاه كرد، افزود: ديدگاه‌هاي مقام معظم رهبري با عنايت به دشمناني‌ها و خباثت‌هاي دشمن در مقابله چندساله با انقلاب اسلامي براي هر انسان آگاهي حاوي نكات ارزشمندي است، ايشان در سال گذشته همت و كار مضاعف را مطرح كردند و نكته مهم اين است كه تأكيد اصلي‌ ايشان پرهيز از شعاري نگاه كردن به نام‌گذاري سال‌ها است.

عضو فراكيسيون اصولگرايان مجلس با ذكر اينكه بايد اين نكات از سوي مسئولان كشور مورد توجه قرار گيرد، اظهار كرد: در چنين شرايطي مي‌توانيم با بكار گرفتن تدابير رهبر معظم انقلاب از بحران‌هاي احتمالي كه كشور را تهديد مي‌كند، با سربلندي بيرون بياييم. همچنين خواهيم توانست راه‌هاي پيشرفت و توسعه را با اتكا به داشته‌هاي خود، علم و بومي كشور، توان متخصصان و مردم جهادگر به سرعت طي كنيم.

كرمي‌راد با اشاره به وظايف مجلس عنوان كرد: مجلس وظيفه دارد با توجه به دستورات مقام معظم رهبري همه طرح‌ها و لوايح را بر اساس اين ديدگاه پيگيري كند. مجلس به دليل داشتن جايگاه بالا در قانونگذاري و نظارت مي‌تواند با ايجاد قوانين صحيح و نظارت درست نقش عمده‌اي در تحقق جهاد اقتصادي داشته باشد.

وي با بيان اينكه بايد به موانع سال جهاد اقتصادي نيز نگاه ويژه داشت، افزود: مقام معظم رهبري به همه قوا و مردم در مورد عملياتي شدن جهاد اقتصادي تذكر داده‌اند. مجلس بايد نقش اصلي خود را در تصويب لوايح قانوني ايفا كند و به دولت در تحقق شعار سال كمك كند تا دولت به وظيفه خود عمل كند و در اين ميان بايد با هرنوع كارشكني از سوي هر گروهي مقابله كرد.

كرمي‌راد:
مجلس به دليل داشتن جايگاه بالا در قانونگذاري و نظارت مي‌تواند با ايجاد قوانين صحيح و نظارت درست نقش عمده‌اي در تحقق جهاد اقتصادي داشته باشد

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجه مجلس با ذكر اينكه نبايد اجازه داد فضاي سياسي جامعه مانعي براي حركت رو به جلو شعار سال باشد، اظهار كرد: هر‌گونه مانعي را بايد با عقلانيت و استفاده از خرد جمعي از ميان برداشت، فضاي شاداب سياسي در كشور و مشاركت نيروهاي وفادار به امام و انقلاب پتانسيل ارزشمندي براي تحقق جهاد اقتصادي است.

وي با اشاره به ويژگي‌هاي جهادگران اقتصادي گفت: جهاد اقتصادي براي پيشرفت كشور يك حركت الهي است و لذا قداست دارد. ما مي‌خواهيم كشوري را در قله‌هاي پيشرفت برسانيم كه امروز الگوي ملت‌هاي جهان است؛ لذا جهادگران اقتصادي بايد ويژگي‌هاي يك مجاهد راه خدا را داشته باشند و يكي از مهمترين ويژگي‌ها ايثار براي خدا است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پايان عنوان كرد: هركجا كه مسئولي مانع از تحقق جهاد اقتصادي شود، مجلس برخورد قانوني خواهد كرد، مجلس با توجه به بعد نظارتي خود در همه زمينه‌ها مطالبات مقام معظم رهبري را پيگيري خواهد كرد.خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.