سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بانكداري اسلامي در سال جهاد اقتصادي بايد محقق شود

عضو هيئت علمي دانشگاه تهران گفت: ابداع ابزارهاي بانكي در سال جهاد اقتصادي از سيستم‌هاي بانكي بايد باشد.

به گزارش خبر گزاري فارس از مشهد به نقل از روابط عمومي همايش، شاپور محمدي در همايش سراسري جهاد اقتصادي در نظام بانكداري در مشهد برگزار شد اظهار داشت: براي همگام شدن با تحولات جهاني بايد سيستم‌هاي بانكداري الكترونبكي قدم بردارند.
عضو هيئت علمي دانشگاه تهران يادآور شد: باتوجه به اينكه در حوزه تحولات بانكداري روند اقتصاد جهاني رو به تغييرات است از حالت شعب دور مي شود و به سمت الكترونيكي وارد مي‌شود و در نتيجه توجه به سيستم بانكي الكترونيكي به عنوان بك الزام است.
وي گفت: در سال جهاد اقتصادي انتظار از سيستم‌هاي بانكي يك روند عادي و همه ساله نيست و نيازمند حركتي متفاوت است و در سيستم بانكي اين برنامه بايد ترسيم شود و در همين رابطه اهداف مشخص شود.
عضو هيئت علمي دانشگاه تهران با بيان اينكه ابداع ابزارهاي بانكي در سال جهاد اقتصادي بايد جزو سيستم‌هاي بانكي در كشور باشد خاطر نشان كرد: اگر ابداعات مالي نداشته باشيم از دنيا عقب خواهيم ماند و بايد از ظرفيت‌هاي ابزارهاي اسلامي موجود در كشور بهره‌وري كامل رابرد و توجه به ظرفيت‌هاي موجود در هر منطقه كشور در جهت ايجاد يك طرح مالي نو ابداع اسفاده كرد.
وي افزود: باتوجه به جايگاه نيروي انساني در اهداف پيشبرد در سيستم‌هاي مالي و بانكي توجه به اين منبع بايد در دستور كار قرار گيرد.
همچنين در ادامه محمد ميلانلويي رئيس هيئت مديره يكي از موسسه‌هاي بانكي خراسان رضوي با تاكيد بر بانكداري اسلامي تصريح كرد: توجه به بانكداري اسلامي و ايجاد سازوكارها ان از اهميت ويژه‌اي از سيستم بانكداري برخور داراست
وي افزود: حركت به سوي بانكداري اسلامي رمز پايداري سيستم‌هاي بانكي و مالي در كشور است.خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.