سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مسئله محور بودن جهاد کاری، مهمترین رکن جهاد اقتصادی است

نماينده تهران گفت: جهاد اقتصادي بايد مسئله محور و داراي يک نگاه جامع باشد تا به نتيجه کامل برسد.به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران‌، پنجمين همايش فرهنگ و مديريت جهادي با حضور مسئولان و جهادگران اقتصادي بيست و سوم خرداد برگزار شد، حسين نجابت رئيس کميسيون جهاد اقتصادي با بيان اينکه اوضاع اقتصادي ايران با توجه به تحريم هاي موجود نياز به بازنگري دارد، گفت: داشتن يک الگوي کارکردي در حوزه اقتصادي و داشتن يک زمينه جهادي مانند حرکت جهادي دفاع مقدس زمينه را براي افزايش ظرفيت هاي جهادي کشور فراهم مي کند.

وي ادامه داد: کميسيون ويژه جهاد اقتصادي که در حدود سه ماه است تشکيل شده اقدامات و فعاليت هاي متعددي از جمله نامه نگاري براي شناخت ظرفيت هاي جهادي وزارت انجام داده است.

رئيس کميسيون جهاد اقتصادي با اشاره به اينکه کار جهادي در کشور بايد مسئله محور باشد تا به نتيجه کامل خود برسد، افزود: ايران در زمينه گندم با کمک و حمايت مسئولان توانست به خودکفايي برسد و از سوي ديگر براي کشوري مانند ايران خجالت آور است که با توجه به ظرفيت هاي ويژه در حوزه استاني نتواند در تمام محصولات به خودکفايي برسد.

نماينده تهران در خصوص مسئله محور بودن حرکات جهاد افزود: مسئله محور بودن بايد همراه با يک نگاه جامع محور باشد به گونه اي که اگر ايران در يک محصول به خودکفايي رسيده است نبايد سبب کاهش توليد در ساير محصولات کشور باشد.

وي با اشاره به اينکه تمامي وزارت خانه ها بايد براي رسيدن به ظرفيت هاي جهاد اقتصادي اولويت ها را در نظر بگيرند، افزود: در بخش جهاد کشاورزي بايد مسئله اي مانند مديريت آن در اولويت قرار گيرد و با تشکيل کميته ويژه در وزارت خانه ها و استفاده از کارشناسان و مسئولان بتوان ظرفيت جهادي را در کشور افزايش داد.

نجابت خاطرنشان کرد: وظيفه اصلي کميته ويژه جهاد اقتصادي اصلاح کاربري در قالب اولويت ها و پيگيري معضلات که در اکثر وزارت خانه ها وجود دارند، است.

گفتني است، در اين همايش مقالات و گزارشات متعددي در خصوص جهاد اقتصادي ارائه شد.


باشگاه خبرنگاران‌

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.