سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
تشكيل‌قرارگاه‌فرماندهي جهاد اقتصادي


نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: قرارگاه فرماندهي جهاد اقتصادي بايد تشکيل شود و همچنين در اين جهاد بايد تلاش کنيم اهداف و راهبردها و تاکتيک هاي دشمن را بشناسيم. فرهنگ جهاد اقتصادي ابعاد و آثار مختلفي دارد اما معناي جهاد اقتصادي، رياضت اقتصادي نيست.

به گزارش مهر ، حسين فدايي دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در نشست ماهانه جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي با اشاره به آرايش فعلي جريان حق و باطل در عرصه بين المللي گفت: خط و مسير انبيا و جبهه حق در شرايطي است که نظام سلطه با سابقه 400 ساله توانسته است نظام سياسي و جهان ‏شمول را تعريف کند و الزامات اجرايي اين تصوير کلي را عينيت ببخشد و مسير يک ،دو و نهايتاچند قطبي را تحت عنوان نظم ‏نوين جهاني آزمايش کند.‏

وي افزود: سردمداري جريان جبهه باطل توسط آمريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي مديريت مي شود واگر بخواهيم تصوير اجمالي از آمريکا داشته باشيم و آن را مقايسه کنيم با 30 سال پيش انقلاب اسلامي، در زماني که نظام طاغوتي در کشورمان حاکم بود نيروهاي جبهه حق از امکانات مالي برخوردار نبودند و حتي برخي به امام (ره) اشکال مي گرفتند که بدون امکانات نمي توان انقلاب کرد.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با بيان اينکه تئوري برخي جريان ها مانند نهضت آزادي و جبهه ملي اين بود که بدون پشتوانه قدرت هاي جهاني نمي توان انقلاب کرد، افزود: شاهد بوديم در سال هاي اوليه انقلاب و آغاز جنگ، نيروهاي انقلاب از کمترين امکانات مالي و نظامي برخوردار بودند.

وي تاکيد کرد: نظام سلطه برخلاف جبهه حق در هيچ زمينه اي کمبود نداشت و در همه زمينه هاي امنيتي و دفاعي داراي امکانات کامل و در اوج اقتدار بود.

فدايي به وضعيت کنوني جبهه باطل اشاره کرد و تصريح کرد: آمريکايي ها بعد از حادثه 11 سپتامبر به منطقه خاورميانه رسما لشکرکشي کردند و نيروهاي نظامي خود را به منطقه آوردند و در کشورهاي اسلامي پايگاه ايجاد کردند اما شاهد بوديم روز به روز در باتلاق خود فرو رفتند و شکست سنگيني خوردند. در مسائل اقتصادي هم اکنون بدهکارترين کشور دنيا آمريکا است و بيش از 14 تريليون دلار بدهي دارد و در عرصه هاي مختلف افت شديدي پيدا کرده است بطوري که کارشناسان آنها نيز به اين موضوع اذعان دارند.

وضعيت نظام سلطه به شدت افول کرده است

نائب رئيس کميسيون اصل نود مجلس افزود: وضعيت نظام سلطه در شاخص هاي معين اقتصادي ، سياسي و در معادلات بين المللي به شدت افول کرده است و اين موضوع مورد تاييد کارشناسان آمريکايي است و شاهديم باطن نظام سلطه رو به فروپاشي است.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي به وضعيت جبهه حق به سردمداري ايران اشاره و تصريح کرد: جبهه حق به سردمداري جمهوري اسلامي ايران هم اکنون جزء قدرت هاي برتر در دنيا به لحاظ فناوري هسته اي و تکنولوژي هوافضا و موشک هاي بالستيک و ديگر تجهيزات نظامي است و ما که در سال هاي اوليه انقلاب از امکانات اوليه برخوردار نبوديم هم اکنون به گونه اي پيشرفت کرديم که نظام سلطه نگران ما است.

نبايد با نقدهاي غيرمنصفانه دستاوردها را زير سوال ببريم

وي در عين حال تاکيد کرد: اشکالات بسياري وجود دارد اما در تصوير کلان 32 سال مقاومت مردم ايران به قدرت گرفتن کشورمان منجر شده است. اما از اينکه برخي مسئولان در مسير انقلاب و رهبري گام برداشتند ناراحتيم ولي اين ناراحتي نبايد موجب شود واقعيت هاي موجود را فراموش کنيم و با نقدهاي غيرمنصفانه دستاوردها را زير سئوال ببريم.

فدايي با بيان اينکه در بهداشت و درمان به شاخص هاي مناسبي دست يافته ايم و در مقايسه با صحنه بين المللي بسيار جلوتر هستيم،تاکيد کرد: هم اکنون ملت هاي مسلمان به انقلاب اسلامي چشم دوخته اند و اگر نتوانيم در تحليل مسائل وزن درستي به موضوعات بدهيم دچار انحراف مي شويم.

نائب رئيس کميسيون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال اين است که ما درگير جزئي نگري و مسائل جاري کشور نشويم و تنها بر روي برخي حاشيه ها تمرکز کنيم.

وي بيان داشت: اگر جايگاه خود را در مناسبات بين المللي درک نکنيم در مسائل جزئي و روزمره درگير مي شويم و از اين منظر انتظارات خود را تعريف مي کنيم و دوست داريم دولت کريمه باشد و مسئولان مجاهد و خدمتگزار باشند.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي به نامگذاري سال جاري به جهاد اقتصادي اشاره کرد و اظهارداشت: رهبري سال جاري را سال جهاد اقتصادي نامگذاري کردند و اين به اين مفهوم است که بايد تلاش و کوشش مستمر و خستگي ناپذيري براي رفع تهديدات و تحقق عدالت و پيشرفت صورت بگيرد.

مطالبه رهبري در خصوص جهاد اقتصادي بايد به يک گفتمان حاکم تبديل شود

وي افزود: جهاد اقصادي اسم گذاري بي معنا نبوده است و بايد همه ظرفيت ها دروني نظام براي رفع موانع بسيج شود و طبيعت اين رويه اين است که بايد تهديدات را بشناسيم و در راستاي راهبرد پيشرفت و عدالت جهت گيري کنيم تا به سوي وضع مطلوب برويم و معتقدم گفتمان مطالبه رهبري در خصوص جهاد اقتصادي بايد به يک گفتمان حاکم تبديل شود.

خط فتنه ، انحراف و سلطه به دنبال اين است تا ظرفيت ما را درگير وضع موجود کند

نائب رئيس کميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه بايد تلاش کنيم روحيه بسيجي و جهاد بر ما حاکم شود و نگذاريم مسئله ديگر بر ما نفوذ کند،اظهار داشت: متاسفانه خط فتنه ، انحراف و سلطه به دنبال اين است تا ظرفيت ما را درگير وضع موجود کند تا نتوانيم به پيشرفت و عدالت بپردازيم.

فدايي تصريح کرد: فرهيختگان و نخبگان بايد بعد از سخنان رهبري در خصوص پيشرفت و عدالت اين موضوع را تبيين مي کردند و ظرفيت هاي کشور را در اين زمينه سامان مي دادند اما هم اکنون شاهد هستيم دهها جلسه سياسي در خصوص مسائل حاشيه اي برگزار مي شود اما به موارد نجات بخش کمتر توجه مي شود.

جهاد اقتصادي بايد محور عزل و نصب ها باشد

وي در خصوص نقش رسانه ها و مسئولان در تحقق جهاد اقتصادي گفت: رسانه ها و تصميم گيران و مسئولان بايد موضوع جهاد اقتصادي را به مسئله اصلي کشور تبديل کنند و مسئولان نيز بايد محور عزل و نصب ها، سفرها، مذاکرات و همايش هاي خود را بر موضوع جهاد اقتصادي متمرکز کنند اما متاسفانه با وجود گذشت سه ماه کمترين توجه به موضوع جهاد اقتصادي شده است.

نائب رئيس کميسيون اصل نود افزود: زيباترين و نمادي ترين رفتار را رهبر انقلاب داشتند و هنگامي که اعلام کردند امسال سال جهاد اقتصادي است در روزهاي اول به عسلويه سفر کردند و به مسئولان نشان دادند بايد در اين مسير حرکت کرد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: برگزاري جشن هايي مانند ايرانيان و ديگر جشن ها يا برخي مفاهيم فرهنگي و هنري مبتذل زاويه با رهبر معظم انقلاب است.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با اشاره به اينکه شکل گيري جهاد اقتصادي نيازمند طرحي جامع مبتني بر الگوي اسلامي - ايراني است اظهار داشت: شکل گيري اين طرح جامعه موجب مي شود بتوانيم نسبت فعاليت هاي خود را با اين الگو بسنجيم و اقدام ما زماني کارآمد است که با الگوي اسلامي ايراني تعريف شود.

التهابات سياسي نبايد فضاي خدمت را تحت تاثير قرار دهد

وي تاکيد کرد: گاهي فعاليت ها زياد است اما نسبتي با طرح جامع ندارد ومعتقدم شکل گيري التهابات سياسي نبايد فضاي خدمت تحت تاثير قرار بگيرد. جهاد اقتصادي نيازمند برخورد با دشمن و رفع موانع داخلي است و نبايد بار معنوي جهاد اقتصادي را فراموش کنيم و بايد اين معنويت در فعاليت هاي اقتصادي حاکم باشد.

نايب رئيس کميسيون اصل نود مجلس تصريح کرد: جهاد اقتصادي بايد به الگويي منجر شود که بتوانيم نمونه آن را به همه کشورها ارائه دهيم و اين جهاد نبايد منجر به مواضع انفعالي شود.

جهاد اقتصادي بايد تهديدات را به فرصت تبديل کند

وي با بيان اينکه جهاد اقتصادي تهاجمي است در عين حال نيازمند عقلانيت و شجاعت است ،خاطرنشان کرد:اين جهاد بايد به گونه اي باشد که تهديدات را به فرصت تبديل کند و نبايد تصور کنيم دشمن بي عيب و نقص است و منفعل شويم.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي ادامه داد: جهاد اقتصادي يک رويکرد الگوساز مبتني بر فرهنگ ديني و اسلامي است و مرعوب الگوهاي بيگانه نيست و بايد بتواند نسبت به آسيب شناسي وضع موجود تصوير روشني ارائه دهد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: قرارگاه فرماندهي جهاد اقتصادي بايد تشکيل شود و همچنين در اين جهاد بايد تلاش کنيم اهداف و راهبردها و تاکتيک هاي دشمن را بشناسيم. فرهنگ جهاد اقتصادي ابعاد و آثار مختلفي دارد اما معناي جهاد اقتصادي رياضت اقتصادي نيست و بايد نسبت به کارآمدي نظام تامين اجتماعي نيز توجه کافي صورت بگيرد.

فدايي به درايت رهبر انقلاب در نامگذاري سال جاري به جهاد اقتصادي اشاره و تاکيد کرد: از نظر تاريخي و تجربي اعتقاد دارم رهبر معظم انقلاب نعمت بزرگي است که با حکمت و دورانديشي انقلاب را هدايت مي کنند و اين موضوع ادعا نيست و قابل اثبات است.

برنامه ريزي براي توسعه فرهنگ اباحه گري

وي افزود: عده اي برنامه ريزي کرده بودند که امسال ، سال فرهنگي باشد و در اين راستا بدنبال توسعه فرهنگ اباحي گري بودند و به حساب خودشان قصد داشتند جامعه خاموش را بيدار کنند تا جاذبه در محيط اجتماعي قشر خاکستري براي خود ايجاد کنند تا بتوانند در انتخابات پيش رو راي بياورند اما انتخاب حکيمانه سال جهاد اقتصادي برنامه آنها را به هم ريخت.

نائب رئيس کميسيون اصل نود بيان داشت: رهبر معظم انقلاب در اين سال بر نقطه اي محوري و کانوني دست گذاشتند و معتقدم هر مقدار در توسعه التهابات سياسي گام برداريم بازي در ميدان جريان انحرافي است.

دبير کل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي تصريح کرد: جهاد اقتصادي يک راهبرد است که ذيل پيشرفت و عدالت معنا پيدا مي کند.

فدايي در بخش ديگري از اين نشست در خصوص عوامل شکل گيري وحدت در ميان اصولگرايان گفت: مهمترين عامل تحقق وحدت تکيه بر اصول است و معتقدم مفاهيم اساسي انقلاب اسلامي بايد محور گفتگو قرار بگيرد و وحدت بر روي افراد ارتجاع است و تکيه بايد بر پايه مفاهيم پيشرفت باشد.

وي اضافه كرد: وحدت به اين معنا است که افرادي بر سر کار بيايند که به جهاد اقتصادي ، پيشرفت و عدالت، انحراف ستيزي ، مبارزه با فساد ، مبارزه با جريان فتنه و عدالت خواهي باور داشته باشند.

اعتبار روساي قوا به اطاعت از رهبري است

نائب رئيس کميسيون اصل نود با بيان اينکه مفاهيمي که در گذشته گفتمان انقلاب اسلامي و اصولگرايي را سامان داده بايد حاکم باشد، افزود: معتقدم بايد اين مفاهيم زنده شود. اعتبار من و امثال من پايبندي به اين مفاهيم است و اعتبار روساي قوا و مشروعيت آنها اطاعت از رهبري است و اين موضوع يک ارزش است و بيش از آنکه عقبه شرعي داشته باشد عقبه عقلاني دارد.

فدايي خاطرنشان کرد: هنگامي که به مفاهيم و گفتمان نمي پردازيم موجب مي شود تا مسائل مهمي مانند طرح عفاف و حجاب به حاشيه برود و توزيع فقر به جاي عدالت جايگزين شود و اين نپرداختن به مفاهيم و گفتمان موجب مي شود هنگامي که فردي فاسد به يک مسئوليت مي رسد برايمان معمولي است و حتي برخي مسئولان نيز جرات پيدا مي کنند تا فرد ناصالح را در مسئوليتي مهم قرار دهد.

وي تصريح کرد: وحدت لازم و ضروري و اجتناب ناپذير است اما اين وحدت بايد با هدف مشخص و با معيار مبتني بر انقلاب اسلامي باشد.

برخي از اين جريانات اجنه را به خدمت خود درآوردند

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در خصوص تهديدات دشمن گفت: در حال حاضر در شرايطي هستيم که از چند جانب فشار به کشورمان وارد مي شود و ضد انقلاب ، نظام سلطه ، جريان فتنه و جريان جديدي به نام انحرافي از هر نظر ما را تحت فشار قرار داده است و حتي برخي از اين جريانات اجنه را به خدمت خود درآوردند تا به اين انقلاب مظلوم ضربه وارد کنند.

نماينده مردم تهران در مجلس افزود: دشمن در راهبردهاي ديگري نيز با راه اندازي ماهواره و شبکه هاي مجازي و تحريم ها و دستورالعمل هاي مختلف در حوزه هاي گوناگون سرمايه گذاري بسياري انجام داد اما انقلاب با صلابت و عزت رو به جلو حرکت مي کند. اما نبايد اشکالات و ضعف ها موجب مايوس شدن ما شود.

نائب رئيس کميسيون اصل نود با بيان اينکه جريان فتنه و انحراف و سلطه و همه دشمنان مي خواهند ميدان بازي را طوري طراحي کنند که درگير موضوعات حاشيه اي شويم،افزود: يکي از موانع جهاد اقتصادي همين موضوع است چرا که نبايد اين موضوعات به مسائل اصلي تبديل شود.ممکن است ما نسبت به خيلي از اتفاقات راضي نباشيم اما بايد بتوانيم خوب عمل کنيم و بهترين روش اين است که در مسير رهبر معظم انقلاب گام برداريم.

رهبري با تزريق التهابات به جامعه مخالف است

رهبري با تزريق التهابات به جامعه مخالفند و دوست دارند وحدت در جامعه حاکم باشد و مسئولين در اين راستا گام بردارند و با مشکلات و معضلات به صورت عقلاني برخورد شود.

فدايي با بيان اينکه شرايط کنوني جمهوري اسلامي ايران در جهان بي نظير است، اظهار داشت: ماهواره بنيان اخلاقي و انديشه شيعي را مورد هدف قرار داده است و بايد با وحدت و عقلانيت و تدبير به گونه اي جلو برويم که هم تهديدات دشمنان را از سر بگذرانيم که با لطف خداوند تاکنون نيز انقلاب توانسته ايم از اين گردنه هاي سخت با صلابت عبور کرد و لذا در شرايط فعلي نبايد التهاب در جامعه وجود داشته باشد و بايد تلاش کنيم قدر ولايت را بدانيم و در مسير خواسته هاي ايشان حرکت کنيم.

دبيرکل جمعيت ايثارگران مجلس شوراي اسلامي با تاکبد بر اينکه هم اکنون سه رويکرد در مجلس شوراي اسلامي نسبت به مسائل جاري کشور وجود دارد،اظهار داشت: رويکرد اول مي گويد اشکالاتي که مي بينيم مهم نيست و تنها بايد دو سال صبر کنيم تا انتخابات رياست جمهوري فرا برسد اما رويکرد ديگر مي گويد ما نماينده مردم هستيم و بايد قانون را اعمال کنيم و در مقابل فتنه ها و انحراف ها بازدارنده باشيم.

وي افزود: رويکرد سوم معتقد است ما ظرفيت هاي قانوني را قبول داريم اما بايد تابع مصلحت هاي بالاتري باشيم و استفاده از اين ظرفيت ها نبايد منجر به التهاب و عدم وحدت شود و ايجاد درگيري کند. معتقدم اين رويکرد عقلاني است و بايد شاخص اصلي در تبعيت از رهبري باشد.

فدايي تاکيد کرد: عده اي از دوستان اصولگرا مي گويند بايد واقع بين باشيم و با توجه به واقعيت هاي موجود تصميم بگيريم اما حرف ديگر مي گويد واقعيت را بايد ببينيم ولي آرمان هم داشته باشد يعني واقع بيني همراه با آرمان خواهي باشد و اين به هيچ وجه به معناي متوقف شدن نيست چرا که واقع بيني و آرمان خواهي به معناي مجاهدت و حرکت است.

لغو واگذاري سايپا

فدايي در پاسخ به سئوالي در خصوص واگذاري شرکت سايپا گفت: کميسيون اصل 44 در زمينه موضوع واگذاري شرکت سايپا تشکيل جلسه دادو اين موضوع به احتمال زياد منتفي خواهد شد چرا که اين موضوع کار غير قانوني بود و در کميسيون اصل نود نيز عليرضا زاکاني با پيگيري زياد و دعوت از مسئولان مربوطه به اين موضوع رسيدگي کرد.

فدايي در پاسخ به سئوالي در خصوص تلاش جريان انحرافي براي استفاده از اجنه گفت: در طول تاريخ بشريت همه حکام غير از زمامداران صالح تلاش کردند از ظرفيت جن استفاده کنند. معتقدم طايفه انحرافي معجوني از همه فکرهاي غلط و درست و توسل به موارد گوناگون را در کارنامه دارد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: قدرت پيشگويي براي آدم هاي مختلف قابل وصول است.مثلا فردي به نام يعقوبي که در قضاياي اخير دستگير شد فرزند شهيدي بود که در وادي عرفان هاي کاذب غوطه ور بود و کارش به جايي رسيده بود که حتي برخي از هنرمندان و اساتيد مريد او بودند و حتي ادعا کرده بود من به نور زهرايي رسيده ام و مي توانم در عالم برزخ دست انبيا را بگيرم. وي ادعا کرده بود پدرم قاضي اجنه بوده است و مي گفت مقام معنوي بسيار بالايي دارد.

وي تاکيد کرد: فرد ديگري نيز در اين قضايا دستگير شد که با شيطان و اجنه ارتباط برقرار کرده بود و براي اينکه به قدرت برسد کثيف ترين اهانت ها را به مقدسات کرده بود.
http://jamejamonline.ir/

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.