سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
وقف از راه‌هاي تحقق جهاد اقتصادي است

امام جمعه چناران گفت: يكي از راه‌هاي تحقق جهاد اقتصادي، ترويج فرهنگ وقف است و از راه‌هايي است كه مي‌توان مجاهده داشت.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حجت‌الاسلام مظفر تاجي صبح امروز در نشست خبري جشنواره وقف و رسانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دين مبين اسلام، دين جامع و كامل است كه در اين مكتب حيات بخش براي همه افراد و اقشار حق و حقوقاتي در نظر گرفته شده و وقف نيز از موضوعاتي است كه در اسلام درباره آن بسيار سفارش شده است.
امام جمعه چناران افزود: براي اجراي هر نوع برنامه و مراسمي كه در راستاي ارزش ديني و الهي برگزار مي‌شود، دين اسلام داراي برنامه است.
وي با بيان اينكه وقف يكي از برنامه‌هاي حيات بخش اسلام است، ادامه داد: وقف به معناي توقف است، يعني مالكيت يك مجموعه متوقف مي‌شود و در اختيار مجموعه ديگري قرار مي‌گيرد و هر فردي اختيار دارد كه اموال خود را در هر راهي كه مايل است خرج كند.
امام جمعه چناران گفت: اما بهترين سرمايه‌گذاري كه آخرت شخص را تضمين مي‌كند مسئله وقف است و باقيات الصالحاتي براي فرد واقف است.
تاجي افزود: عملكرد پيشوايان و بزرگان ديني ما درباره موضوع وقف نشان دهنده اهميت آنان به اين امر است و آب‌هايي كه در هتل‌ها و رستوران‌هاي مكه به مصرف مي‌رسد همگي از چاه‌هايي است كه توسط حضرت علي(ع) حفر شده و در راه خدا و براي نيازمندان و امور عام المنفعه وقف شده است.
وي اضافه كرد: با توجه به سابقه درخشان و طولاني وقف و همچنين زيبايي‌هايي كه در سايه موقوفاتي همچون مساجد، بقاع متبركه و حسينيه‌ها وجود همگي در اين زمينه مسئول هستيم.
امام جمعه چناران تصريح كرد: همه در اين زمينه مسئوليت دارند، به ويژه مبلغان و روحانيون كه در خط مقدم ترويج فرهنگ وقف قرار دارند.
تاجي با اشاره به نقش رسانه‌ها ادامه داد: نقش رسانه‌ها در اين زمينه نقشي روشن و ملموس است و بايد با استفاده از امكانات، اطلاع رساني مناسبي در جهت آشنايي مردم با موضوع وقف و ترويج فرهنگ وقف در جامعه انجام دهند.
نخستين جشنواره تجلي وقف و بقاع متبركه در رسانه در مرداد ماه 90 در مشهد برگزار مي‌شود.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.