سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
نگاهمان به اقتصاد،جهادي است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه نگاه سپاه به اجراي پروژه‌هاي اقتصادي همواره نگاهي جهادي بوده است، از تحويل پروژه‌هاي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي در آذر ماه امسال خبر داد.

سردار سرلشگر پاسدار محمدعلي جعفري در گفتگو با مهر در خصوص ميزان پيشرفت پروژه هاي پارس جنوبي که بر عهده قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء (ص) است، عنوان کرد: نگاه سپاه به اجراي پروژه‌هاي اقتصادي همواره نگاهي جهادي بوده است و تنها تفاوتي که مي شود بين مجموعه سازندگي سپاه با مجموعه‌هاي ديگر قائل شد، افزايش سرعت اجراي پروژه‌‌هاي مورد نظر است.

وي با بيان اينکه در سال جهاد اقتصادي تا حد ممکن سرعت اجراي پروژه هاي اقتصادي افزايش پيدا کرده است، گفت: بالا بودن سرعت اجراي پروژه هاي اقتصادي هم به نفع سپاه و هم به نفع کارفرما (دولت) است، چراکه هم پروژه‌ها سريعتر به بهره برداري مي‌رسند تا مردم از منافع آن بهره ببرند و هم اينکه افزايش سرعت در اجراي پروژه‌هاي اقتصادي موجب کاهش هزينه ها مي شود.

سردار جعفري با بيان اينکه در حال حاضر پيشرفت پروژه‌هاي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي نزديک به 75 تا 80 درصد است که اين پروژه‌ها تا آذرماه به اتمام خواهد رسيد، گفت: سپاه کمتر از يکسال است که اجراي پروژه هاي فازهاي 23، 24 و 25 پارس جنوبي را به دست گرفته که تاکنون ازپيشرفت خوبي برخوردار بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تصريح کرد: پيشرفت پروژه هاي فازهاي 23، 24 و 25 پارس جنوبي به ميزاني است که حتي سپاه جلوتر از برنامه زمان بندي شده اجراي اين پروژه‌ها قراردارد وانشاءالله اين پروژه‌ها در زمان مقرر به اتمام خواهند رسيد.
http://jamejamonline.ir/

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.