سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
تحقق جهاد اقتصادی بزرگترین رسالت بخش تعاون است

تحقق جهاد اقتصادي دغدغه بخش تعاون و حضور پررنگ و فعال مردم از راهبردهاي اصلي اين سازمان است.به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ رسول حامديان مدير کل سابق استان اصفهان امروز در مراسم توديع خود که با حضور مشاور وزير و مديرکل دفتر ارزيابي و امور استان‌هاي وزارت تعاون در اصفهان برگزار شد، مديريت را بر پايه دو روش نگهداري وضع موجود و نوآوري دانست و اظهار داشت: براساس ارزيابي ها بسياري از مديران، براساس روش مديريت نگهداري وضع موجود فعاليت مي کنند.

وي افزود: معتقدم که تعاون نزديک ترين مسير و الگو به اقتصاد اسلامي و همچنين انساني ترين نظام اقتصادي در کشور محسوب مي شود.

حامديان با اشاره به اينکه در تعاون نيروي انساني کارآمد حرف نخست را مي‌زند،ادامه داد: در نظام تعاوني ها به هيچ عنوان پول و سرمايه جايگاه نخست را ندارد بلکه با وجود نيروي انساني است که مسأله پيشرفت و عدالت اجرايي مي شود و چنين مقوله مهمي را نمي توان در نظام هاي اقتصادي ديگر يافت.

مدير کل سابق تعاون استان اصفهان تصريح کرد: جهاد اقتصادي بزرگترين رسالت بخش تعاون است و در بسياري از سيستم‌هاي اقتصادي رابطه کارگر و کارفرما وجود دارد؛ اما مهمترين موضوع در تعاون حضور پررنگ و فعال مردم و شهروندان است و براساس فرمايشات مقام معظم رهبري، تعاون مي تواند بسياري از گره‌هاي اقتصادي کشور را باز کند.

وي عضويت 33 هزار نفر در تعاوني هاي مسکن مهر را در طي 4 سال گذشته در تعاون استان اصفهان کاري بزرگ و مهم دانست و به عنوان نمونه با اشاره به ساخت بيش از 12 هزار واحد مسکن مهر در شهر فولاد شهر افزود: با بهره برداري از اين تعداد واحد مسکن مهر در اين شهر فولاد شهر ديگري ساخته خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.