سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی را برای مقابله با تحریها جدی بگیریم

عضو انجمن مراکز تحقيق و توسعه صنايع و معادن ايران گفت: در شرايطي که برخي از کشورها تلاش مي‌کنند تا با تکيه بر روابط غيرعادي تجاري محدوديتهايي را براي ايران ايجاد کنند، يکي از مهمترين راهکارهاي مقابله با اين وضع، توسعه کارآفريني و توجه به جهاد اقتصادي است.
به گزارش خبرگزاري مهر، محمد جواد اقداميان با بيان اين مطلب گفت: در واقع کارآفرين کسي است که متعهد مي شود؛ مخاطره هاي يک فعاليت اقتصادي را سازماندهي، اداره و تقبل کند و يکي از ويژگي اصلي او رفتار نوآورانه و استفاده از تجربيات مديريت استراتژيک در فعاليت ها است.

وي ادامه داد: کارآفرينان، هم مانند ساير اقشار وظايفي برعهده دارند و شايد وظايف اين عده با وظايف ديگران هم سنخ نباشد، اما به هر حال هر کارآفرين بايد براي موفقيت در کار خود، با شاخص هاي اقتصادي و مديريتي آشنا باشد تا بتواند نام کارآفرين را يدک بکشد.

اقداميان اظهار داشت: کارآفرينان افرادي موقعيت ‌سنج، سازمان‌ دهنده و هماهنگ‌کننده عوامل توليد محسوب مي‌شوند و ملزم به اجراي بسياري از وظايف طي تأسيس يک کسب و کار کوچک هستند و نه تنها مسؤوليت دريافت فرصت‌هاي کسب و کار را دارند، بلکه وظيفه تجهيز ساير منابع نظير نيروي کار، پول، ماشين‌آلات، مواد و روش‌ها را نيز برعهده‌ دارند.

اين توليدکننده پروفيل "يو.پي.وي.سي" تصريح کرد: با اين حال وظايف اصلي کارآفرينان را مي‌توان به بخش هاي عمده اي از قبيل خلقِ ايده، تعيين اهداف، افزايش سرمايه، خريد مواد خام، خريد ماشين‌آلات، مطالعه بازار، تعيين شکل سازمان، مديريت نيروي انساني و اجراي پروژه تقسيم کرد.

وي با اشاره به شعار دولت مبني بر ايجاد 2.5 ميليون فرصت شغلي در سال90 اضافه کرد: هدف گذاري قانون بودجه سال جاري دستيابي به رشد اقتصادي هشت درصد، بيکاري هفت درصد، تورم تک رقمي و ضريب جيني 35 صدم واحد است و بر اين اساس توجه به توسعه فعاليت هاي توليدي و صنعتي مي تواند مبناي دقيقي براي تحقق اين اهداف باشد.

رئيس هيئت مديره شرکت ويستابست، يکي از مهمترين راهکارهاي تقويت کارآفريني در کشور را رفع موانع پيش روي کارآفرينان از سوي دستگاه هاي اجرايي کشور ذکر کرد و گفت: طبيعي است که يک کارآفرين به تنهايي نمي تواند زيرساخت هاي ايجاد فرصت هاي شغلي را فراهم کند، زيرا در شرايط کنوني وجود برخي از قوانين و مقررات دست و پاگير مانع رسيدن سريع به اين هدف مي شود.

اقداميان با اشاره به اين سخن مقام معظم رهبري که "سرمايه گذاري و کارآفريني، کاري بزرگ و نوعي عبادت است"، بيان کرد: دشمنان زيادي براي جلوگيري از توسعه کشور مقابل نيروهاي پرتلاش قرار دارند و جهاد اقتصادي بايد با توجه به راههاي مقابله با اين دشمنان تحقق يابد و از سوي ديگر، تحقق اين شعار اجر معنوي نيز براي تلاشگران اين عرصه دارد.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: براي حرکت در اين مسير بايد همواره تجديد نظر در روند کارها، ابعاد کمي و کيفي و ايجاد تغيير به سمت ارتقاء مد نظر باشد و در عين حال برنامه ريزي، نظم، تلاش، کيفيت و اخلاق مداري سرلوحه کارها باشد. ويستابست در ششمين دوره جشنواره کارآفرينان برتر استان البرز به عنوان کارآفرين برتر معرفي شده است.خبرگزاري مهر

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.