سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
ظرفيت‌های اقتصاد اسلامی را در برابر اقتصادهای روز دنيا معرفی كنيم


عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينكه دشمنان و استكبار جهاني امروز اقتصاد را يك سلاح براي خود مي‌دانند، اظهار كرد: ما بايد از نظر نظام اقتصادي قطبي غني باشيم و با معرفي اقتصاد اسلامي و ظرفيت‌هاي ‌آن‌ در برابر اقتصادهاي روز دنيا، دشمنان را به قدرت اقتصاد اسلامي آگاه سازيم.

آيت‌الله حسن ممدوحي، عضو مجلس خبرگان رهبري، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) با اشاره سال جهاد اقتصادي گفت: مقام معظم رهبري در تعيين شعارهاي سال نظرات خود را با توجه به شرايط داخلي و بين‌المللي و موقعيت كشور در صحنه منطقه‌اي و جهاني و نقاط قوت و ضعف كشور تعيين مي‌كنند.

وي با اشاره به واژه جهاد در قرآن كريم افزود: واژه جهاد در قرآن كريم براي عزت مسلمان‌ها است، در صحنه‌هاي مختلف دفاع از اسلام مسلمان‌ها با جهاد توانستند بر دشمنان پيروز شوند. امروز نيز مردم بايد نه‌تنها اسراف در كارها را به حداقل برسانند، بلكه بايد مسائل كلان كشور را بر منافع شخصي و زودگذر خود ترجيح دهند. فداكاري و از خودگذشتگي در اين زمينه كمك فراواني به رونق اقتصادي كشور مي‌كند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با ذكر اين نكته كه جمهوري اسلامي سه دهه با اقتدار در برابر توطئه‌هاي دشمنان ايستادگي كرده است، افزود: امروز ما شرايط سخت جنگ تحميلي را پشت سر گذاشته‌ايم اما دشمن با تغيير رويكرد اقتصاد كشور را هدف قرار داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به لزوم پيشبرد اقتصاد معقول و مبتني بر احكام اسلام عنوان كرد: حركت در مسير اقتصاد اسلامي نه‌تنها موجب شكوفايي اقتصاد كشور مي‌شود بلكه حيله‌ها و تحريم‌هاي اقتصادي دشمن نيز خنثي مي‌شود.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم:
امروز ما شرايط سخت جنگ تحميلي را پشت سر گذاشته‌ايم اما دشمن با تغيير رويكرد اقتصاد كشور را هدف قرار داده است
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينكه دشمنان و استكبار جهاني امروز اقتصاد را يك سلاح براي خود مي‌دانند، اظهار كرد: ما بايد از نظر نظام اقتصادي يك قطب غني باشيم و حتي بتوانيم اقتصاد اسلامي و ظرفيت‌هاي اقتصاد اسلامي را نه‌تنها در منطقه و حتي جهان در برابر اقتصادهاي روز دنيا معرفي كنيم تا دشمنان به قدرت اقتصاد اسلامي پي ببرند.

وي با يادآوري اينكه امروز حوزه‌هاي علميه موضوع اقتصاد اسلامي و جزئيات آن‌را مورد تحقيق و بررسي قرار مي‌دهند، افزود: امروز حوزه‌هاي علميه در گردش نظام سياسي كشور تأثير زيادي دارند و نظام حوزوي تأثير انكارناپذيري در مسئله اقتصاد و جهت دادن به اقتصاد دارد.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم عنوان كرد: قوانين اقتصادي كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب مي‌شود، بايد در چارچوب احكام دين باشد و شوراي نگهبان كه مجموعه‌اي از فقها و حقوقدانان است بر قوانين مجلس نظارت مي‌كند.خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.