سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادي و علمي خنثي كننده تحريم‌هاست

سرپرست دانشگاه مازندران جهاد اقتصادي و علمي را خنثي كننده تمام تحريم‌هاي ايران دانست.

احمد احمدپور در سومين دوره آموزشي مباني انديشه‌هاي اسلامي طرح ولايت استان مازندران ويژه خواهران بيان داشت: تحكيم بخشيدن به انديشه‌هاي ناب اسلامي دانشجويان و تجهيز آنان به علم و معرفت ديني، اشاعه تفكر و فرهنگ بسيجي در دانشگاه، مقابله با شبيخون فرهنگي و گسترش معرفت و بصيرت ديني، بر پايه قرآن و مكتب اهل بيت (ع) از مسائلي است كه اهميت آشنايي هر چه بيشتر با آموزه‌هاي ناب اسلامي را روشن ميكند.
وي افزود: دوره آشنايي با مباني انديشه‌هاي اسلامي، در راستاي مقابله با تهاجم فرهنگي و اسلامي كردن دانشگاه‌ها با هدف دفاع از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و پاسداري از گوهر نفيس ولايت است.
سرپرست دانشگاه مازندران خاطرنشان كرد: شناخت راه و هدف، قدرت تحليل، تشخيص وظيفه، تأثيرگذاري در بين دانشجويان، اعتماد به نفس، جهت دادن به فعاليت‌ها و تجهيز دانشجويان به ابزار منطقي و مستدل به منظور اثرگذاري بر شبهات و القائات فكري و انديشه‌اي در مراكز آموزش عالي از ضرورياتي است كه براي رسيدن به هدف اصلي بايد در نظر گرفته شود كه در اين راستا آموزش مباني انديشه‌هاي اسلامي به دنبال جامه عمل پوشاندن به اين مهم است.
سرپرست دانشگاه مازندران حضور شركت‌كنندگان در اين طرح را نشانگر هوشمندي آنان براي مطالعه هر چه بيشتر درباره مسائل كشور و تلاش براي بهتركردن و پيشرفت اين مرزو بوم دانست و افزود: امروز ايران به بركت منابع خداداي و بيش از آن نيروهاي انساني متعهد و متخصص كه با تكيه بر خودآوري مرزهاي دانش را در نورديده‌اند، توانسته است دستاوردهاي قابل توجهي را در عرصه‌هاي مختلف صنايع و دانش كسب كند و دشمنان قسم‌خورده‌اش را در حيرت اين پيشرفت‌ها تحت تأثير قرار دهد.
وي خطاب به شركت‌كنندگان در طرح ولايت دانشگاه مازندران گفت: روزي جوانان اين كشور براي درك مقدار كمي از اين حقايق و معارفي كه شما در اين دوره فراگرفته‌ايد ، ميبايست از جان خود مي‌گذشتند اما انقلاب اسلامي وضعيتي در اين كشور به وجود آورد كه مملكت ما كه روزي در فقر و بي‌سوادي و در سلطه بيگانه بود و كوچك‌ترين تصميمات آن بايد با نظر ابرقدرت‌ها اتخاذ مي‌شد، به جايي رسيد كه بر بام دنيا ايستاده و با حفظ استقلال خود، داراي پيام براي همه بشريت است.
احمدپور با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران امروز از طرق مختلف در تيررس هجمه‌هاي سياسي، فرهنگي و تحريم‌هاي مختلف اقتصادي قرار گرفته است، ادامه داد: به همين خاطر بر تك تك ايرانيان آزاده و به ويژه اهالي علم و فرهنگ كه نسبت به مملكت‌شان احساس تعلق ويژه دارند، فرض است تا به انحاي مختلف در خنثيكردن نقشه‌هاي دشمنان از طريق جهاد علمي، فرهنگي و اقتصادي گام بردارند.
وي افزود: به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، انقلاب اسلامي، جهت‌گيري دانشگاه را يكسره دگرگون كرد و خودباوري، ابتكار، استقلال، پايبندي به ارزش‌هاي اسلامي، جهاد علمي، آزادي از اسارت و تبعيت را جهت اصلي آن قرار داد.
سرپرست دانشگاه مازندران در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: دوره آموزش مباني انديشه اسلامي با عنوان طرح ولايت دوره‌اي است كه با هدف دفاع فكري از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و صيانت از گوهر نفيس انديشه ولايت و تبيين ارزش‌ها و عقايد اسلام ناب محمدي (ص) با حضور دانشجويان بسيجي برگزار ميشود و هدف آن اين است كه دانشجويان با توانمندي بيشتري در آوردگاه‌هاي انديشه‌اي و دانشگاهي حضور پيدا كنند.خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.