سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مقابله با رانت‌خواری مهم‌ترین اصل جهاد اقتصادی است


عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس با بيان اين که مقابله با مافياي رانت‌خواري‌هاي گسترده مهم‌ترين لازمه تحقق جهاد اقتصادي است، گفت: مسير پرمخاطره تحقق اين اصل، به زيرساخت‌هاي فراواني احتياج دارد که نخستين آنها کاهش وابستگي بودجه سالانه کشور به نفت و سپس شفاف‌سازي ساختار اقتصادي است. "شهريار طاهرپور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: شعار جهاد اقتصادي زماني محقق مي‌شود که توليد ثروت در کشور نه بر مبناي فروش نفت و ديگر سرمايه‌هاي ملي بلکه بر مبناي دانش و کار باشد.

نماينده مردم تويسرکان در مجلس شوراي اسلامي، تصريح کرد: متأسفانه بخش بزرگي از ثروت‌زايي در کشور ما بر اساس اقتصاد متکي به رانت انجام مي‌شود و يکي از مهم‌ترين اهداف تحقق جهاد اقتصادي مقابله با مافياهايي است که از طريق رانت، اقتصاد کشور را در يک حرکت آونگي ميان بي‌عدالتي و رشد قارچي برخي سرمايه‌داران نگاه مي‌دارند.بودجه سالانه را بايد از ماليات تأمين کرد

وي مهم‌ترين ابزار را براي آغاز کار جهادي در اقتصاد کشور، کاهش وابستگي بودجه به نفت خواند و گفت: منبع بودجه سالانه کشور بايد از محل ماليات‌ تأمين بشود نه از فروش نفت خام.

طاهرپور لازمه دست‌يابي به منابع مالياتي بودجه سالانه را در مرحله اول شفاف‌سازي ساختار اقتصادي خواند و گفت: عدالت زماني محقق مي‌شود که به درستي و به طور عادلانه ماليات را از مردم دريافت کرد.

وي توضيح داد: شفاف کردن ساختار اقتصادي کشور بايد به گونه‌اي باشد که همه مبادلات مالي قابل ردگيري شود نه اين که تنها از حقوق‌گيران دولت و يا از توليدکنندگان مشخصي ماليات دريافت شود.لزوم ارتقاي شاخصه‌هاي الکترونيکي

اين نماينده بيان کرد: براي شفاف‌سازي ساختار اقتصادي بايد شاخصه‌هاي الکترونيکي را در کشور ارتقا بدهيم.

وي تأکيد کرد: در سال گذشته رقمي افزون بر ???? ميليارد تومان اعتبار براي ارتقاي شاخص‌هاي فرهنگي تصويب شد که واقعا نياز چنداني به آن نبود.

نماينده دور هشتم مجلس اظهار کرد: با صرف هزينه‌اي در حدود ?? هزار ميليارد تومان مي‌توان به طور کامل شاخصه‌هاي الکترونيکي کشور را ارتقا داد و زيرساخت‌هاي تحقق واقعي جهاد اقتصادي را فراهم کرد.

عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس يادآور شد: همان طور که رهبر معظم انقلاب نيز تأکيد کردند، نبايد جهاد اقتصادي را به شعارنويسي و کلي گويي تقليل بدهيم.

خانه ملت (www.icana.ir)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.