سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بسیج نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف جهاد اقتصادی در وزارت نفت دارد


مهندس علي آبادي نقش نيروهاي بسيجي صنعت نفت در پيروزي انقلاب اسلامي ايران را بي بديل خواند و گفت: وظيفه و نوع کار بسيج در جامعه سبب تفاوت اساسي اين نهاد با ساير نهادها و سازمان هاي کشور شده است و هم اکنون نيز با عضويت اين نهاد مردمي در کارگروه پيگيري اهداف جهاد اقتصادي وزارت نفت، نقش آن حساس تر و تاثير گذارتر شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس محمد علي آبادي صبح امروز دوشنبه (27 تير) در نشست هم انديشي با فرماندهان بسيج وزارت نفت رمز ماندگاري نيروي بسيج در صنعت نفت را رويش و نوآوري خواند و گفت: اگر بخواهيم انقلاب اسلامي را که خون هاي زيادي براي دستيابي به آن به زمين ريخته شده در آينده حفظ کنيم مي بايست روحيه و اعتقاد بسيجي را در نسل هاي جديد انقلاب توسعه دهيم.

مهندس محمد علي آبادي گفت: نيروهاي بسيج صنعت نفت بايد بدانند که جنگ ميان ظلم و عدالت هيچ گاه از بين نرفته و نخواهد رفت، از اين رو ايستادگي در مقابل جنگ هاي نرم استکبار جهاني بايد از اولويت هاي اين نهاد مردمي باشد.

وي يکي از وظايف نيروهاي بسيج وزارت نفت را جذب نيروهاي جوان و با ايمان در اين نهاد خواند و گفت: بزرگترين خطري که بسيج را تهديد مي کند سياست انحصار طلبي و داشتن نگاه بسته است.

سرپرست وزارت نفت داشتن تفکر قدرتمند و حساب شده را از ويژگي هاي بارز يک بسيجي در عصر کنوني خواند و گفت: نفوذ در لايه هاي مختلف انساني در طول چند دهه گذشته و ايجاد يک نيروي مردمي قدرتمند از دستاوردهاي بسيج به شمار مي آيد.

وي پايداري و تقويت و تجهيز نيروها در مقابل جبهه کفر و ظلم را از وظايف الهي بسيج و هر نهاد اسلامي خواند و گفت: براي مقابله با دشمن بايد به گونه اي آماده بود که در هر شرايط و زماني توان مقابله را داشته باشيم.

سرپرست وزارت نفت حضرت ابولفضل (ع)، علمدار واقعه کربلا را الگويي مناسب براي بسيجيان صنعت نفت خواند و گفت: آن حضرت با گذشتن از خود و زندگي خود توانست درس صداقت، ايمان، از خودگذشتگي و ديانت را به همه مسلمانان بدهد.

وي با بيان اين که نيروهاي بسيج صنعت نفت بايد در چهار چوب جهاد اقتصادي فعاليت کنند، گفت: بسيج درياي گسترده صفا و صميمت است که مي توان با غوطه ور شدن در آن خود را پاک کرد.

سرپرست وزارت نفت رمز پايداري نظام جمهوري اسلامي ايران را ايستادگي نيروهاي بسيجي کشور و صنعت نفت در مقابل تهديد ها و ناملايمات کشورهاي غربي دانست و گفت: بايد از اين يادگار امام راحل و عظيم الشان (بسيج) بايد بهره کافي و وافي را براي ارتقاء جايگاه ايران در جهان برد.

وي با بيان اين که بدست آوردن دل بسيجيان صنعت نفت امر آساني نيست، گفت: کسي که مي خواهد با نيروهاي بسيجي کار کند مي بايست مدت ها فعاليت کند و از خود صداقت نشان دهد تا در دل شما جاي گيرد و او را بپذيريد و اين کار بسيار سختي است اما براي راندن نيروهاي بسيج يکي دو جمله کافي است.

مهندس علي آبادي ادامه داد: نکند خداي نکرده ما جزو کساني باشيم که نداي ظهور امام زمان (ع) را سر مي دهيم، اما روزي که امام عصر (عج) ظهور مي کند در مقابل ايشان ايستادگي کنيم، از اين رو براي اين که اين امر رخ ندهد ما نياز به فعاليت بيشتر و بصيرت داريم و بايد از آينه وجود بدي هاي را پاک کرد.

وي گفت: نمونه اي از حضور حضرت حجت حق، مقام معظم رهبري است که در سراسر زندگي گذشته ايشان هيچ نکته و لکه سياهي که قابل ايراد گرفتن باشد نمي بينيم.

مهندس علي آبادي در باره مناقب مقام معظم رهبري افزود: هم اکنون شايد از 75 ميليون جمعيت ايران اکثريت مطلق مردم حتي فرزندان مقام معظم رهبري را نشناسند، خيلي سخت است که يک نفر 32 سال در بالاترين رده هاي اجتماعي و سياسي يک کشور باشد و آنچنان مديريت کند که فرزندانش در جامعه شناخته شده نباشند.

سرپرست وزارت نفت هدايت و رهبري يک جامعه با عدالت واز خودگذشتگي را از نمونه هاي يک انسان کامل خواند و گفت: صداقت، ايمان، باور، از خودگذشتگي، صفا و صميميت و ديانت از ويژگي هاي يک انسان کامل است که امروز ما در بين خودمان شخصي را داريم که اين ويژگي ها را دارد.

بر اساس اين گزارش مجيد چگيني، فرمانده بسيج وزارت نفت نيز در اين مراسم اظهار داشت: بسيج وزارت نفت هم اکنون علاوه بر وظايف محول شده خود در ستادهاي مختلفي همچون ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهي از منکر، مبارزه به رشوه گيري، پدافند غير عامل، امور ايثارگران و ... فعاليت هاي جدي را انجام مي دهد که اين امر حکايت نقش اين نهاد مردمي در صنعت نفت دارد.

وي ابراز اميدواري کرد: بسيج همچون گذشته که منشاء آثار خير و برکت براي انقلاب اسلامي ايران بوده در آينده نيز وظايف تعيين شده خود را به صورت کامل انجام دهد.


شانا

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.