سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
سيستم بانكي با جهاد اقتصادي همراه نيست

مديركل امور اقتصادي استانداري كهگيلويه و بويراحمد گفت: مغايرت اهداف و برنامه سيستم بانكي در راستاي اعطاي تسهيلات با طرح‌هاي دولتي و تعهدات ايجابي از مهم‌ترين مشكلات فراروي ايجاد اشتغال و توسعه سرمايه‌گذاري در كشور است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، فرهاد باقرپور در نشست مديران‌كل دفاتر هماهنگي امور اقتصادي منطقه 4 كشور در شهركرد اظهار داشت: اشتغال كه سرمايه‌گذاري اصليترين عنصر و مؤلفه به وجود آورنده آن است، بايد بر مباني علمي و جهت‌گيريهاي درست و واقعي مبتني باشد.
وي با تاكيد بر همگرايي و همراهي دستگاه‌هاي مختلف اقتصادي در راستاي تحقق فرصت‌هاي اشتغال، تصريح كرد: ارتقاي شاخص‌هاي توسعه شهري و روستايي، توسعه اشتغال با بهره‌گيري از بخش خصوصي و حمايت از سرمايه‌گذار، حذف سرمايه‌گذاريهاي مجدد و جلوگيري از موازيكاري مهم‌ترين رويكردهاي سال جاري است.
باقرپور تحقق تعهد اشتغال كشور را در افزايش توليد ناخالص داخلي كشور موثر دانست و گفت: مغايرت اهداف و برنامه سيستم بانكي در راستاي اعطاي تسهيلات با طرح‌هاي دولتي و تعهدات ايجابي دولت از مشكلات و معضلات اصلي فراروي ايجاد اشتغال و توسعه سرمايه‌گذاري در كشور است.
مديركل دفتر امور اقتصادي استانداري كهگيلويه و بويراحمد اين عدم هماهنگي را مانع اصلي فراروي تحقق جهاد اقتصادي در كشور برشمرد و گفت: باتوجه به هدف‌گذاري تحقق هشت درصدي ايجاد اشتغال در كشور و كاهش نرخ بيكاري به هفت درصد وضعيت موجود نمي‌تواند پاسخگويي اهداف برنامه‌ريزي كشور باشد.
وي كمبود منابع و اعتبارات بانك‌ها را يكي از مشكلات اصلي فراروي توسعه استان‌هاي غيربرخوردار عنوان كرد و گفت: در حال حاضر مجموع منابع بانكي استان كهگيلويه و بوراحمد چهار دهم درصد از مجموع منابع كشور است كه با اين منابع اندك توسعه سرمايه‌گذاري كاري بسيار مشكل و دشوار است.
باقرپور با بيان اينكه در حال حاضر درآمد سرانه در استان كهگيلويه و بوراحمد 2 ميليون و 200 هزار تومان برآورد شده است، گفت: براساس گزارشات مركز آمار ايران اين سرانه در كشور 4 ميليون و 200 هزار تومان است.
وي در ادامه با اشاره به تعهد اشتغال كشور در سال‌جاري، گفت: عدم ابلاغ اعتبارات سال جاري به‌منظور تحقق تعهد اشتغال 2 ميليون و 500 هزار شغل، جرائم بانكي و عدم همكاري بانك صادرات با استان‌ها از ديگر مشكلات اكثر استان‌هاي كشور در ايجاد اشتغال و توسعه سرمايه‌گذاري به‌شمار مي‎رود.
همايش مديران كل دفاتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري‌هاي منطقه چهار كشور با حضور استان‌هاي بوشهر، خوزستان، فارس، كهگيلويه و بوير احمد و چهارمحال و بختياري با هدف بررسي و ارائه پيشنهادات اشتغال و سرمايه‌گذاري در شهركرد برگزار شد.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.