سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
لازمه تحقق جهاد اقتصادی و رسیدن به نقطه مطلوب همدلی قوای سه‌گانه است


اگر همه مسوولين با اتحاد و همدلي وارد ميدان شوند، گام‌هاي بلندي در جهت شکوفايي و پيشرفت کشور برداشته خواهد شد.
معاون اول رييس جمهور لازمه تحقق جهاد اقتصادي و رسيدن به نقطه مطلوب را همدلي و يکپارچگي قواي سه‌گانه دانست و گفت: اگر همه مسوولين با اتحاد و همدلي وارد ميدان شوند، گام‌هاي بلندي در جهت شکوفايي و پيشرفت کشور برداشته خواهد شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،محمدرضا رحيمي عصر در «نشست شوراي عالي راهبردي کارگروه هم انديشي تحقق رهنمودهاي مقام معظم رهبري در سال جهاد اقتصادي» با تاکيد بر اينکه ملاک و محور همه امور بايد رهنمودهاي رهبري عزيز و قانون اساسي باشد اظهار داشت: همه بايد دست به دست هم در جهت نظرات رهبر فرزانه انقلاب و تحقق منويات ايشان تلاش کنيم.
معاون اول رييس جمهور نامگذاري سال 90 تحت عنوان سال جهاد اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب را نشانه هوشمندي و اشراف کامل ايشان بر مسائل کشور و آگاهي از نياز فعلي دانست و اظهار اميدواري کرد با تداوم جلسات ميان نخبگان و صاحبنظران کشور همه به يک جمع‌بندي نهايي رسيده تا بر اساس آن با هماهنگي در مسير مشترکي به سوي هدف تعيين شده يعني تحقق جهاد اقتصادي حرکت کنيم.
رحيمي با اشاره به وجود ظرفيت‌هاي فراوان در کشور، جمعيت 4 ميليوني قشر دانشگاهي را پتانسيل مناسبي براي برداشتن گام‌هاي بلند در جهت پيشرفت عنوان کرد و افزود: اگر ظرفيت‌هاي کشور به صورت هماهنگ و در يک مسير هدايت شوند نتايج سازنده و مثبتي حاصل خواهد شد.
وي در ادامه خواستار برگزاري مکرر جلسات شوراي عالي راهبردي هم انديشي سال جهاد اقتصادي شد و گفت: اين جلسات بايد تا زماني که همه به يک اتفاق نظر رسيده و الزامات تحقق جهاد اقتصادي به شکل عملي اجرا شود، ادامه پيدا کند.
در اين نشست که شماري از روساي دانشگاه‌ها، اساتيد، صاحبنظران و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند ضمن ارائه گزارشي از جلسات گذشته اين شورا، راه‌هاي تحقق جهاد اقتصادي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پيشنهادات و ديدگاه‌هاي مختلف در زمينه‌هاي گوناگون مطرح شد.

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.