سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
توسعه اقتصادي تنها با توجه به بخش توليد محقق مي‌شود


رئيس مجلس تصريح كرد: توليد تنها بخشي است كه با توسعه آن مي‌توان به توسعه اقتصادي دست يافت و ساير مشكلات اقتصادي هم در سايه توجه به اين بخش مرتفع خواهد شد.
علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار با اعضاي كميسيون ويژه جهاد اقتصادي طي سخناني گفت: با توجه به اينكه مدت زيادي از آغاز به كار اين كميسيون نمي‌گذرد، اگر بخواهيد در فرصت باقيمانده از مجلس هشتم كه بسيار اندك است، كاري انجام دهيد بايد با روحيه جهادي اين كميسيون را اداره كنيد و وقت بيشتري براي به نتيجه رساندن مباحث مطروحه بگذاريد.وي افزود: تمركز كميسيون جهاد اقتصادي بايد روي چند موضوع محوري باشد و نمي‌توان به صورت پراكنده روي موضوعات مختلف بحث كرد زيرا مشكلات متعددي در ساختار اداري كشور وجود دارد و نمي‌توانيم تمام اين موارد را در فرصت چند ماهه حل كنيم.
رئيس مجلس با ذكر اين نكته كه كميسيون جهاد اقتصادي از نظر حوزه كاري مرزهاي مشتركي با كميسيون‌‌هاي ديگر دارد، خاطرنشان كرد: شما با كمك افراد فعال در كميسيون‌‌هاي تخصصي كه به حوزه اقتصادي مربوط مي‌شوند، چند موضوع اساسي را انتخاب كنيد و از خود آن كميسيون‌‌ها كمك بگيريد و تقسيم كار داشته باشيد،
مانند تسهيل فضاي كسب و كار كه به كميسيون‌ اصل 44 مربوط مي‌شود و يا بحث واردات محصولات كشاورزي كه به كميسيون‌ كشاورزي مربوط است و در آنجا مي‌شود آن را بررسي كرد و سپس نتيجه آن را به كميسيون‌ جهاد اقتصادي فرستاد.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.