سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/04/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادي يك تكليف است


استاندار زنجان گفت: جهاد اقتصادي يك تكليف و وظيفه ديني و الهي است كه مي‌تواند كشور و استان ما را به جايگاه واقعي خود برساند.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، محمد رئوفي‌نژاد در مراسم افتتاحيه نمايشگاه زنجان در مسير توسعه اظهار داشت: كار را يك گروه و تيم انجام مي‌دهند و پيش مي‌برند.
وي با بيان اينكه هدف اين نمايشگاه گزارش كامل و جامع از اقدامات انجام شده در استان زنجان است، ادامه داد: نمايشگاه نخست به دليل تعجيل، جامع و كامل نبود.
استاندار زنجان با اشاره به اينكه با برگزاري نمايشگاه زنجان در مسير تلاش مي‌كنيم بركات انقلاب اسلامي در 32 سال گذشته را به تصوير بكشيم، تصريح كرد: در اين نمايشگاه خدمات ارائه شده توسط دولت نهم و دهم تا امروز در بخش‌هاي مختلف در سطح استان زنجان در معرض ديد قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه اين نمايشگاه ظرفيت‌هاي استان زنجان را در بخش‌هاي مختلف نشان مي‌دهد، يادآور شد: طرح‌هاي مختلف براي اين ظرفيت‌ها به صورت كارشناسي شده آماده شده است.
رئوفي‌نژاد به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده براي استفاده از ظرفيت‌هاي استان اشاره كرد و گفت: از اين فرصت براي برنامه‌هاي آينده استان استفاده مي‌شود.
وي فضاي كسب و كار استان زنجان را يك فضاي بي‌نظيري ذكر كرد و افزود: فضاي تبليغ سرمايه‌گذاري در زنجان زبانزد سرمايه‌گذاران در كشور است.
استاندار زنجان خاطر نشان كرد: دو روز پيش يك پروژه بزرگي در يكي از استان‌هاي كشور چهار سال نتوانسته بود به فاز اجرايي برسد كه قرار شد در استان زنجان در مدت دو هفته كار خود را شروع كند.
وي با بيان اينكه استان زنجان با ظرفيت‌ها و مزيت‌هايي كه دارد برخوردار نيست اما ساز و كار رسيدن به برخورداري آماده شده است، ابراز داشت: اگر با همين سرعت پيش برويم به طور يقين تا دو سه سال آينده شاهد توسعه استان زنجان در همه بخش‌ها خواهيم بود.
رئوفي‌نژاد با اشاره به اينكه كارهاي خوبي در شرف بهره برداري در استان زنجان است، گفت: در باغات شيب دار و آبياري تحت فشار، چاه‌هاي آب و نصب كنتورهاي هوشمند در استان زنجان اقدامات خوبي صورت گرفته است.
وي با اشاره به اينكه بستر آماده است و به سرعت شاهد پيشرفت فرهنكي و اقتصادي استان زنجان هستيم، گفت: جهاد اقتصادي يك تكليف و وظيفه ديني و الهي است كه مي‌تواند كشور و استان ما را به جايگاه واقعي خود برساند.
استاندار زنجان با اشاره به اينكه توسعه گمرگ در دو سال گذشته بي‌نظير بوده است، ابراز داشت: نخست زيرساخت‌ها آماده كرديم و بعد توسعه صادرات را در دستور كار قرار داديم.
وي با اشاره به اينكه هدف گذاري صادرات در سال 90 حدود 500 ميليون دلار است، ادامه داد: اين كار رقابت توليد كنندگان، ايجاد اشتغال، كيفيت و توسعه صادرات را افزايش مي‌دهد.
رئوفي‌نژاد خاطر نشان كرد: صادرات يكي از شاخص‌هاي توسعه استان است.
وي با بيان اينكه افزايش بي‌سابقه‌اي در اعتبارات را در سال جاري شاهد بوديم، يادآور شد: اعتبارات استان زنجان نسبت به سال گذشته 38 درصد افزايش پيدا كرده و به 126 ميليارد تومان رسيده است.
رئوفي‌نژاد با اشاره به اينكه در 18 شهر استان زنجان 160 پروژه در نظر گرفته شده است، يادآور شد: 900 ميليارد ريال براي اين پروژه‌ها در نظر گرفته شده است كه سوم خردادماه كلنگ زني شده و در دهه فجر امسال به بهره برداري مي‌رسند.
وي از واگذاري مسكن مهر در استان زنجان اشاره كرد و گفت: در چند روز آينده 10 هزار و 200 واحد مسكن مهر در استان زنجان واگذار مي‌شود.
استاندار زنجان به جذب سرمايه‌گذاري در استان زنجان اشاره كرد و گفت: استان زنجان بهترين موقعيت را براي جذب سرمايه گذار است.
وي همچنين به برگزاري همايش زنجاني‌هاي مقيم خارج استان اشاره كرد و افزود: دومين و بزرگترين همايش زنجاني‌هاي خارج از استان برگزار مي‌شود.
رئوفي‌نژاد خاطر نشان كرد: اين همايش هشتم مردادماه همزمان با اختتاميه نمايشگاه زنجان در مسير توسعه و روز بزرگداشت شيخ اشراق برگزار شده است.
گفتني است، نمايشگاه زنجان در مسير توسعه در فضاي مفيدي به مساحت 6 هزار مترمربع برگزار مي‌شود.
اين نمايشگاه در 205 غرفه برگزار مي‌شود كه 130 غرفه مربوط به دستگاه‌هاي مختلف و 75 غرفه مربوط به بخش‌خاي غيردولتي است.
معرفي عملكرد و دستاوردهاي دستگاه‌هاي اجرائي استان پس از پيروزي انقلاب اسلامي تا دولت نهم و عملكرد دولت دهم تا پايان سال گذشته، ارائه تصويري از سيماي وضعيت اقتصادي، بازرگاني، صنعت و معدن، كشاورزي، طرح‌هاي زير بنايي، بهداشت و درمان، فرهنگ و تاريخ از ديگر اهداف اين نمايشگاه زنجان در مسيير توسعه عنوان كرد.
معرفي ظرفيت‌هاي ورزش، جاذبه‌هاي گردشگري، تفريحي، آثار تاريخي، تحولات اجتماعي و سياسي، پيشرفت‌هاي علمي، آموزشي با چشم‌اندازي به آينده استان در افق پنج‌ساله از اهداف اين نمايشگاه است.
معرفي پروژه‌ها و طرح‌هاي جديد سرمايه‌گذاري به‌منظور جذب و تشويق سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي در اين نمايشگاه، ارائه دستاوردهاي علمي و تكنولوژي و موفقيت‌هاي كارآفرينان و نخبگان استان، ايجاد فضاي مطلوب براي آشنايي دستگاه‌ها با نقاط قوت و ضعف يكديگر و همچنين برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي تخصصي بخش‌هاي مختلف، در دومين نمايشگاه زنجان در مسير توسعه است.
نمايشگاه زنجان در مسير توسعه با مشاركت 180 دستگاه دولتي و بخش خصوصي به منظور تبيين آخرين عملكرد و دستاوردهاي دولت از دوم تا هفتم مرداد ماه در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي كاسپين برگزار مي‌شود.
اين نمايشگاه مسير استان زنجان در راستاي توسعه از چه بوديم، چه هستيم تا چه خواهيم بود، ارائه كرده و مردم را با خدمات سازمان‌هاي مختلف آشنا مي‌كند.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.