سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
ارتقاي مهارت زمينه ساز تحقق جهاد اقتصادي


استاندار خراسان شمالي ارتقاي مهارت، آموزش و فعال سازي نيروي انساني را زمينه ساز تحقق جهاد اقتصادي عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، ابوطالب شفقت پيش از ظهر امروز در آيين گراميداشت هفته كار آفريني و مهارت اظهار داشت: خوشبختانه طي سال‌هاي اخير دولت اهتمام ويژه‌اي را به آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي داشته و توسعه مراكز حاكي از رويكرد دولت در اين مسير است.
وي با اشاره به اينكه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي بايد متناسب با نيازهاي جامعه ايجاد شود، افزود: مهم‌ترين خاصيت آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي انعطاف داشتن آن است كه بايد مورد توجه مسئولان اين بخش براي در اختيار گذاشتن اين آموزش‌ها به مردم باشد.
استاندار خراسان شمالي با بيان اينكه اين استان از سال گذشته برنامه توانمندسازي روستاها و آموزش دهياران را در برنامه كاري داشته است، تصريح كرد: نام‌گذاري امسال به نام جهاد اقتصادي رسالت مسئولان استان را در زمينه تحقق برنامه‌هاي جهاد اقتصادي بيشتر كرده است.
وي اظهار داشت: بر همين اساس كار آموزش دهياران و شوراهاي اسلامي به عنوان مسئول در امر توسعه روستا، امسال در 5 نقطه خراسان شمالي انجام شد.
شفقت ارائه آموزش‌هاي مرتبط به روستاييان را سبب توسعه كسب و كار و ارتقاي سرانه درآمد مردم در اين مناطق عنوان كرد.
وي با تاكيد بر اينكه براي رسيدن به جامعه‌اي سعادتمند نياز به تلاش و حركت داريم، تصريح كرد: آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي نقش بسزايي را در حركت جامعه رو به جلو داشته و بايد اين سهم همچنان افزايش يابد.
نماينده عالي دولت در خراسان شمالي با بيان اينكه حرفه آموزان فني و حرفه‌اي شايسته است تا با تشكيل شركت‌هاي تعاوني زمينه ايجاد اشتغال و كسب و كار در استان فراهم كنند، گفت: دولت نيز در اين زمينه حمايت‌هاي لازم را از اين بخش خواهد داشت.
وي ايجاد شركت‌هاي تعاوني به ويژه از سوي تشكل‌هاي فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها را يكي از مناسب‌ترين راه‌ها براي اشتغال زايي و رفع مشكل بيكاري عنوان كرد.
مديركل فني و حرفه‌اي خراسان شمالي هم در اين آيين اظهار داشت: طي امسال 405 هزار و 933 نفر ساعت آموزش در بخش‌هاي مختلف به شركت كنندگان در اين دوره‌ها ارائه شده است.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.