سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/28/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
"جهاد اقتصادي" برنامه‌ ی راديو اقتصاد به مناسبت ماه رمضان با بررسي زکات و فطريه و نقش آن در جهاد اقتصادي

راديو اقتصاد با 13 برنامه عادي و اختصاصي به استقبال ماه مبارک رمضان مي‌رود.


به گزارش سرويس راديو ايسنا، برنامه "فراسو" در ماه مبارک رمضان، الگوي اسلامي ايراني پيشرفت و عدالت اسلامي را با رويکرد مسائل مرتبط به ماه مبارک رمضان مورد بررسي قرار مي‌دهد. فراسو به سردبيري حميد رضا کجوري روزهاي دوشنبه ساعت 11 و40 دقيقه پخش مي شود.

"مناجات دل" عنوان برنامه ويژه اذان‌گاهي مغرب است. در بخش اخلاق اين برنامه شاهد حضور حجت‌الاسلام رضا نيا خواهيم بود که به بررسي مباحث اقتصادي اسلامي و مباحث مرتبط با داد و ستد، بازار و مفاهيم پيرامون مي‌پردازد و حجت الاسلام وحيدپور نيز در بخش ديگر، احکام اسلامي را به بحث مي‌نشيند و در پايان اين برنامه هر روز پخش مناجات و دعاهاي ويژه رمضان را خواهيم داشت.

اين برنامه به سردبيري علي سليمي هر روز قبل از اذان مغرب پخش مي‌شود.


برنامه "به سوي روشنايي" نيز از ديگر برنامه‌ها معارفي ماه رمضان راديو اقتصاد است که به آداب روزه‌داري و سخنراني‌هاي کارشناسي در زمينه‌هاي مختلف ماه مبارک رمضان مي‌پردازد. اين برنامه هم به سردبيري علي سليمي هر روز قبل از اذان ظهر پخش مي شود.

"خوب است بدانيم" که از ديگر برنامه‌هاي راديو اقتصاد است که به بررسي معنايي و کاربردي واژه‌ها و اصطلاحات اقتصادي و اسلامي همچون مکاسب، ديه، قصاص و ... مي‌پردازد و شنوندگان را با احکام و قوانين مربوط به آن آشنا مي‌کند. اين برنامه به سردبيري محمد سرمدي هر روز به مدت 10 دقيقه از ساعت 19 و 5 دقيقه از گروه جهان و اقتصاد پخش مي‌شود.


در برنامه "انديشه هاي اقتصادي" سخنراني‌هاي اقتصادي با رويکرد علمي مذهبي پخش مي شود. اين برنامه به سردبيري هاتف نظري همه روزه از ساعت 23 و 10 دقيقه پخش مي‌شود.

"جهاد اقتصادي" برنامه‌اي صرفا اقتصادي است که به مناسبت ماه رمضان به موضوع بررسي زکات و فطريه و نقش آن در جهاد اقتصادي مي‌پردازد. اين برنامه به مدت 55 دقيقه روزهاي شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 21 پخش مي‌شود.

"اخلاق در تجارت" نيز برنامه‌اي است که به مدت 25 دقيقه به موضوع فضيلت دعا و عبادت در ماه مبارک رمضان مي‌پردازد. اين برنامه به سردبيري علي سليمي هر روز از ساعت 6 و 5 دقيقه از گروه دانش و اقتصاد پخش مي شود.


برنامه "ميزان" که به موضوع مسائل حقوقي از منظر اقتصادي مي‌پردازد، در ماه مبارک رمضان نقش اين ماه را در کاهش جرائم اقتصادي بررسي مي‌کند. اين برنامه را دکتر هادي ناصرپور سردبيري مي‌کند و روزهاي چهار شنبه ساعت 11 و 40 دقيقه پخش مي‌شود.

گردشگري‌هاي مذهبي و معرفي اماکن مذهبي موضوع برنامه "اقتصاد فرهنگي" است که به مدت 55 دقيقه از گروه جهان و اقتصاد پخش مي شود. اين برنامه روز هاي پنج شنبه بصورت زنده به روي آنتن مي‌رود.


در برنامه "جنگ عصرگاهي" نيز عبادت ها و مسائل ديني و اعتقادي در ماه رمضان بررسي مي‌شود. اين برنامه هر روز به سردبيري معصومه اسماعيل نژاد از ساعت 17 و 5 دقيقه به مدت دو ساعت پخش مي‌شود.

و در پايان برنامه "مجله بامدادي" با دعوت از کارشناسان مذهبي بحث هاي اقتصادي و مذهبي را پخش مي‌کند. اين برنامه هر روز به سر دبيري حميد رضا کجوري و امير کشاني از ساعت 6 و 30 دقيقه به روي آنتن مي رود.


روابط عمومي راديو اقتصاد گزارش داد: در ايام قدر نيز ويژه برنامه هايي به صورت اختصاصي پخش و متناسب با مناسبت از راديو اقتصاد پخش خواهد شد.

ايسنا

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.