سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی بايد از شعار به شعور تبدیل شود


رئيس خانه صنعت و معدن ايران با اشاره به نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري با عنوان جهاد اقتصادي اذعان داشت:جهاد اقتصادي بايد به شعور به جاي شعار تبديل شود و همه خود را در محقق کردن آن خود را مسئول بدانند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران از دبيرخانه سومين گردهمايي توليدکنندگان و صادرکنندگان نمونه کشور؛هادي غنيمي‌فرد خاطرنشان کرد:تمام مردم کمک کنند و در اين راستا مانند آن زمان که مردم با تمام وجود جنگيدند،در حال حاضر نيز با قاچاق کالا به جنگ بپردازند.
وي در ادامه کمبود نقدينگي را يکي از مشکلات اساسي حوزه صنعت دانست و افزود:تزريق نقدينگي به بخش توليد منجر به اشتغالزايي بيشتر مي‌شود و ايجاد اشتغال پايدار نيز افزايش قدرت خريد افراد جامعه را به همراه دارد كه به تبع آن تقاضاي خريد در بازار بالا رفته و بخش توليد رونق مي‌گيرد.
رئيس اتحاديه سراسري تعاوني‌هاي توليدي با انتقاد ازبرخي از كارشناسان اقتصادي كه نقدينگي را عامل تورم مي‌‌دانند،اظهار داشت:اگر تزريق نقدينگي در بخش توليد صورت بگيرد و توليد داخل همپاي رشد تقاضا در جامعه تجهيز شود،بازار خريد و فروش به تعادل رسيده و هيچ‌گونه افزايش قميتي در ان ايجاد نمي‌شود و حتي موجب ايجاد رقابت و اشتغال‌زايي نيز مي‌شود.
وي همچنين با تاکيد براين که از دولت توقعي نداريم،خاطرنشان کرد:دولت ديگر نبايد نقش حمايتي خود را در قالب‌هاي سنتي بکار گيرد،بخش خصوصي و صنعتي کشور مي‌تواند روي پاي خود بياستد.
وي با اشاره به واردات بي‌رويه گفت:عده اي با واردات،توليد ملي را نابود مي‌كنند و درعين حال نبايد از ياد ببريم كه كشورمان دچار بيكاري نيز هست.
رئيس خانه صنعت و معدن ايران تصريح کرد:بيشترين اشتغالزايي در عرصه توليد ايجاد مي‌شود ولي با واردات نمي‌توان انتظار داشت توليد و اشتغال كشور متحول شود./ز


باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.