سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
پيگيری جهاد اقتصادی در موضوعات فرهنگی و قرآنی


محمدحسين يادگاري با اشاره به فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي در حوزه جهاد اقتصادي تأكيد كرد: با توجه به تأكيدات رهبر معظم انقلاب، مي‌توان موضوع جهاد اقتصادي را در حوزه مباحث فرهنگي، قرآني، تحقيقات علوم انساني و پژوهشكده سازمان فعاليت‌هاي قرآني پيگيري كرد.
محمدحسين يادگاري، رئيس جهاد دانشگاهي، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، با اشاره به نامگذاري سال 90 با عنوان جهاد اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي تأكيد كرد: جهاد اقتصادي از بدو تأسيس جهاد دانشگاهي و در مراحل مختلف ايده تا فناوري و حتي نيمه‌صنعتي مورد توجه بوده است.

وي با بيان اين مطلب افزود: سياست‌هاي راهبردي جهاد دانشگاهي در اين راستا به صورتي بوده است تا علمي كه توسط اين سازمان مورد استفاده قرار مي‌گيرد، در خدمت دانش اقتصادي باشد.

يادگاري در ادامه سخنانش با اظهار خرسندي از اين كه جهاد دانشگاهي هم اكنون به اين مرحله رسيده است، اظهار كرد: خوشبختانه سازمان جهاد دانشگاهي در اين راستا موفق عمل كرده است و تاكنون توليداتي نيز داشته كه به بازار نيز ارائه شده است.

وي ادامه داد: محصولات توليد شده اين سازمان در بازار داخلي و حتي خارجي نيز خريدار داشته است كه از آن جمله مي‌توان به بحث فرستنده راديويي و الكتروفيلترهايي اشاره كرد كه به كوشش اين سازمان توليد و به بهره‌برداري رسيده است.

يادگاري در ادامه اين مطلب به موارد ديگري اشاره كرد كه جهاد دانشگاهي توانسته است با موضوع جهاد اقتصادي در آن حوزه‌ها نيز ورود پيدا كند. با اين حال و با توجه به رهنمودها و تأكيدات رهبر معظم انقلاب اسلامي، مي‌توانيم اقدامات ارزنده و مطلوبي را براي پايه‌گذاري فعاليت‌هاي تحقيقاتي انجام دهيم.

وي همچنين تأكيد كرد: در حوزه تحقيقات علوم انساني و پژوهشكده سازمان فعاليت‌هاي قرآني نيز مي‌توانيم موضوع جهاد اقتصادي و مباحث فرهنگي و قرآني را با نظارت و پشتيباني معاونت فرهنگي پيگيري كنيم.

يادگاري افزود: اگر اين اقدامات از سوي دستگاه‌هاي اجرايي مورد قبول واقع شود و آنان باور داشته باشند كه نيروهاي ايراني، خودي و جهادي مي‌توانند معضلات و مشكلات جامعه را رفع كنند، در كنار ارائه توانايي‌هاي جهاد دانشگاهي، مي‌توان فعاليت‌هاي ارزنده‌اي را در حوزه جهاد اقتصادي ارائه كرد.


خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.