سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/28/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
توجه به عدالت در دهه چهارم انقلاب مستلزم حركت در مسير جهاد اقتصادی است

رئيس مجمع نمايندگان روحاني مجلس با ذكر اينكه مقام معظم رهبري بر مسئله عدالت در دهه چهارم تأكيد زيادي دارند، افزود: توجه به عدالت و پيشرفت در دهه چهارم انقلاب مستلزم حركت در مسير جهاد اقتصادي است، زيرا جامعه ديني بايد با پيشرفت علمي بتواند برتري‌هاي خود را نشان دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدتقي رهبر، رئيس مجمع نمايندگان روحاني مجلس شوراي اسلامي، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، با ذكر اينكه جهاد يكي از واژه‌هاي قرآن كريم است، گفت: اين واژه در صدر اسلام موجب شد تا مسلمان‌ها با شجاعت از اسلام دفاع كنند و فداكاري‌هاي زيادي را از خود نشان دهند، مسلمان‌ها براي جهاد در راه خدا از يكديگر سبقت مي‌گرفتند.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در مورد سال جهاد اقتصادي افزود: مسائل داخلي و بين‌المللي هيچ‌گاه از ديد مقام مقام معظم رهبري پنهان نمي‌ماند، ايشان نگاه جامعه را به كار و تلاش منعطف كرده‌اند، لذا شعارهاي چند سال اخير مقام معظم رهبري حركت و جهش خاصي در جامعه پديد آورده است.

حجت‌الاسلام رهبر با ذكر اين مطلب كه بايد مصاديق جهاد اقتصادي به جامعه شناسانده شوند، اظهار كرد: اقشار مختلف مردم چون در بخش‌هاي مختلف مشغل به كار هستند، بايد خود را مخاطب اين شعار بدانند، لذا يك بعدي نگاه كردن به شعار جهاد اقتصادي موجب مي‌شود تا اين شعار به حاشيه برود.

رئيس مجمع نمايندگان روحاني مجلس با يادآوري اينكه مقام معظم رهبري بر مسئله عدالت در دهه چهارم تأكيد زيادي دارند، افزود: توجه به عدالت و پيشرفت در دهه چهارم انقلاب مستلزم حركت در مسير جهاد اقتصادي است، زيرا جامعه ديني بايد با پيشرفت علمي بتواند برتري‌هاي خود را نشان دهد.

منتخب مردم اصفهان در مجلس با بيان اينكه انقلاب اسلامي در جهان با واژه‌هايي چون مقاومت و استقلال شناخته مي‌شود، گفت: ما براي آنكه بتوانيم همچنان در جهان از هويت خود دفاع كنيم و ساير ملت‌ها را نيز با فرهنگ اسلامي آشنا كنيم، بايد بتوانيم در عرصه علم خود را قوي كنيم، تحريم‌ها و دشمني‌هاي استكبار براي اين است كه انقلاب اسلامي را درگير مسائل داخلي كند.

وي با يادآوري تلاش‌هاي ملت ايران در سه دهه گذشته عنوان كرد: دفاع از انقلاب و پيروزي در جنگ تحميلي تنها با فداكاري ملت ميسر شد و امروز نيز ظرفيت‌هاي اقتصادي و دارا بودن منابع انساني در كشور نشان از جهش بالاي اقتصادي دارد، مجلس و دولت با همكاري با يكديگر در راه جهاد اقتصادي گام برمي‌دارند.

منتخب مردم اصفهان در مجلس در پايان بيان كرد: رسانه‌ها در نظام اسلامي نقش مهمي در جهت آگاه‌سازي مردم و فرهنگ‌سازي دارند، يكي از اضلاع جهاد اقتصادي نيز رسانه‌ها هستند تا آسيب‌هايي را كه ممكن است در مسير جهاد اقتصادي با آن روبه‌رو شويم، نشان دهند.


خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.