سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
قانونگذاری و نظارت صحيح وظيفه مجلس در سال جهاد اقتصادی است

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به وظيفه مجلس در سال جهاد اقتصادي گفت: قانونگذاري و نظارت و ايجاد قوانين صحيح از سوي مجلس نقش عمده‌‌اي در تحقق جهاد اقتصادي خواهد داشت.

محمد كرمي‌‌راد، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) با اشاره به سال جهاد اقتصادي گفت: يكي از مهمترين اهداف نظام اسلامي رسيدن به پيشرفت و استقلال همه جانبه كشور بوده است كه چنين شعاري در راستاي دستيابي كشور به وضعيت ايده‌آل پيشرفت است.

وي بيان كرد: مقام معظم رهبري با اشراف كلاني كه بر مسائل كشور دارند، بهبود وضعيت اقتصاد را يكي از مهمترين راه‌هاي اقتدار نظام اسلامي مي‌دانند، طبق سند چشم‌انداز 20 ساله، كشور بايد در 1404 در قله رفيع علم و پيشرفت قرار گيرد و حركت به سمت جهاد اقتصادي فراتر از يك وظيفه يك ضرورت براي همه مردم و مسئولان است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تأكيد براينكه شعاري نگاه كردن به سخنان مقام معظم رهبري ما را به هدف نمي‌رساند، عنوان كرد: ديدگاه‌‌هاي مقام معظم رهبري با عنايت به دشمني‌ها و خباثت‌هاي دشمن در مقابله چندساله با انقلاب اسلامي براي هر انسان آگاهي حاوي نكات ارزشمندي است، ايشان در سال گذشته همت و كار مضاعف را مطرح كردند و نكته مهم اين است كه تأكيد اصلي‌ ايشان پرهيز از شعاري نگاه كردن به نام‌گذاري سال‌ها است.

وي با بيان اينكه جمهوري اسلامي از ابتدا تاكنون در جهت پيشرفت كشور گام برداشته است، گفت: هرچند از ابتداي انقلاب با دشمني‌ها و تحريم‌هاي استكبار جهاني روبرو بوديم اما مردم انقلابي ما با تبعيت از سخنان ولي فقيه در بخش‌هاي مختلف كشور جهادگونه وارد شدند و توفيق‌هاي كنوني حاصل ورود مردم در سرنوشت نظام بوده است.

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس اظهار كرد: با بكار گرفتن تدابير رهبر معظم انقلاب از بحران‌هاي احتمالي كه كشور را تهديد مي‌كند، با سربلندي بيرون خواهيم آمد و راه‌‌هاي پيشرفت و توسعه را با اتكا به داشته‌هاي خود، علم و بومي كشور، توان متخصصان و مردم جهادگر به سرعت طي خواهيم كرد.

وي با ذكر اينكه مقام معظم رهبري به همه قوا و مردم در مورد عملياتي‌شدن جهاد اقتصادي تذكر داده‌‌اند، عنوان كرد: مجلس بايد نقش اصلي خود را در تصويب لوايح قانوني ايفا كند و به دولت در تحقق شعار سال كمك كند، در اين صورت دولت نيز توفيقات بيشتري خواهد داشت.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پايان گفت: مجلس با داشتن جايگاه نظارتي خواهد توانست در همه زمينه‌‌ها بخصوص تحقق جهاد اقتصادي مطالبات مقام معظم رهبري را پيگيري و موانع را برطرف كند.


خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.