سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/28/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
فضای جهاد اقتصادی، حضور جدی بخش خصوصی را می طلبد

بخش خصوصي بايد به ميدان اقتصادي آمده و اتاق بازرگاني تشويق کننده اين بخش باشد و چالش هاي موجود برطرف و پيشرفت هاي اقتصادي کشور دچار کندي نشود.به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ محمد نهاونديان رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در سومين جلسه از هفتمين دوره هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني با اشاره به ديدار هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني با مقام معظم رهبري گفت: در اين ديدار محورهاي مهمي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و اتاق ماموريت پيدا کرد تا گزارشات اقتصادي کشور را به صورت مداوم و منظم به صورت فصلي و موضوعي به مقام معظم رهبري ارائه دهد.
وي ادامه داد: بحث ضرورت ساماندهي بخش خصوصي يکي از مسائلي بود که در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و اتاق بازرگاني ماموريت پيدا کرد تا ساماندهي منظمي را به حضور بخش خصوصي در ميدان اقتصادي کشور صورت دهد.
نهاونديان اضافه کرد: فضاي جهاد اقتصادي اقتضاي فضاي بخش خصوصي را مي طلبد و مقام معظم رهبري در اين ديدار سفارشات زيادي به حضور بخش خصوصي در سال جهاد اقتصادي کرده اند.
به طوريکه ايشان گفتند: بخش خصوصي بايد به ميدان بيايد و اتاق بازرگاني تشويق کننده اين بخش باشد تا چالش هاي موجود برطرف شود و پيشرفت اقتصادي کشور دچار کندي نشود.
رئيس اتاق بازرگاني ادامه داد: هم اکنون ما در وضعيتي هستيم که بايد به سمت خصوصي سازي و حضور بخش خصوصي در عرصه هاي مختلف اقتصادي پيش برويم.
وي گفت: امسال در بيعت با واگذاري با مسئله واگذاري پالايشگاه ها تعدادي از شرکت هاي وزارت نفت و قسمتي از سرمايه گذاري ها در بخش توريسم و اقتصاد ورزشي را خواهيم داشت.
رئيس اتاق بازرگاني با بيان اينکه اتاق ها نقش جديدي براي ورود واقعي بخش خصوصي در کشور هستند، گفت: ما با حضور بخش خصوصي واقعي روند توسعه را در روند فعاليتهاي اقتصادي خود خواهيم داشت وتسهيلاتي را در اختيار آنها مي گذاريم.
وي به يکي از مسائلي که در اين ديدار به بحث و گفتگو پرداخته شد اشاره کرد و گفت: فضاي اقتصادي کشور نياز به يک آرامش متانت و قابليت پيش بيني دارد گاهي تنش هاي سياسي به فضاي آرامش آسيب مي زند و در اين ميان بخش خصوصي انتظار دارد مديران سياسي فضاي آرامش را ايجاد کنند.
نهاونديان به صندوق توسعه ملي اشاره کرد و گفت: صندوق توسعه ملي به عنوان يک رويکرد جديد در پايان برنامه پنجم توسعه که مي تواند يکي از منابع مهم شتاب افزايي سرمايه گذاري در کشور باشد از ديگر موضوعاتي بود که در ديدار با مقام معظم رهبري بحث و گفتگو شد به طوريکه اين منابع بايد در اختيار بحش خصوصي قرار بگيرد و قابليت برگشت در يک رقابت بين المللي باشد و اين صندوق براي کمک به بودجه دستگاه هاي دولتي نيست.
نهاونديان ادامه داد: ادغام وزارت بازرگاني و معدن فرصت بسيار ارزشمندي است تا بخش خصوصي و اتاقها در پشتيباني اين وزارتخانه جديد نگاه توليد محور داشته باشند و طرح هدفمند کردن يارانه ها در بخش توليد به فوريت صورت بگيرند.
رئيس اتاق بازرگاني به بحث تعطيلات در فضاي اقتصادي و اجتماعي که در ديدار با مقام معظم رهبري پرداخته شده بود اشاره کرد وافزود: در سال جهاد اقتصادي بايد همه به دنبال افزودن تلاش و خدمت در حوزه اقتصادي باشيم و بايد کاري کنيم که چرخ توليد براي هميشه بچرخد.
در ادامه ميرمحمد صادقي عضو هيئت رئيسه اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران با اشاره به گزارشات مربوطه در ديدار با مقام معظم رهبري گفت: اين يک اتفاق مهم در حوزه بازرگاني کشور بود.
وي افزود: اتاق بازرگاني به عنوان چشم و گوشي براي مسائل اقتصادي و ارائه گزارش به مقام معظم رهبري به شمارمي آيند که بايد به طور مستمر گزارشي از کارهاي اقتصادي به صورت کتبي ارائه شود.
صادقي ادامه داد: مقام معظم رهبري هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني را سربازان اين انقلاب دانستند که بايد با تلاش مشکلات اقتصادي را از سر راه بردارند.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به شرايط کنوني بايد بخش خصوصي با تحريم ها و اقدامات دشمنان مقابله کند.

اشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.