سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
رییس سازمان صدا و سیما به دعوت کمیسیون ویژه اقتصادی، در محل این کمسیون در مجلس شورای اسلامی شرکت کرد.

رييس سازمان صدا و سيما به دعوت کميسيون ويژه اقتصادي، در محل اين کميسيون در مجلس شوراي اسلامي شرکت کرد و ضمن ارائه گزارش از اقدامات رسانه ملي در موضوع جهاد اقتصادي با اعضاي کميسيون به رايزني پرداخت.

رئيس کميسيون ويژه جهاد اقتصادي گفت: صدا و سيما همانطور که در هدفمند يارانه ها موفق عمل کرد، بي ترديد مي تواند در خصوص تحقق موضوع جهاد اقتصادي نيز قوي و موثر عمل کند.
حسين نجابت در مصاحبه با خبرنگار امور مجلس صدا و سيما با اشاره به برگزاري جلسه مشترک اعضا اين کميسيون با رئيس و مسئولان سازمان صداو سيما دراين خصوص گفت : ايجاد فضاي اقتصادي در کشور يکي از اصلي ترين توجهات مجلس است و اينکه موضوع جهاد اقتصادي به دغدغه اصلي روساي قواي سه گانه ، مسئولان اجرايي و حتي مردم تبديل شود.

وي با اشاره به اينکه ايجاد چنين فضايي نيازمند کار جدي رسانه ها به ويژه رسانه ملي است گفت: صدا و سيما درهدفمند کردن يارانه ها به خوبي عمل کرد و همين امر سبب شد تورم انتظاري ناشي از اقدامات ناگهاني به حداقل برسد.
نجابت به طرح نظرات و ديدگاههاي نمايندگان و اعضا کميسيون در خصوص نقش رسانه در تحقق جهاد اقتصادي اشاره کرد و گفت : رئيس سازمان صداو سيما هم گزارشي از اقدامات اين سازمان و برنامه هاي شبکه هاي راديويي و تلويزيوني در مورد موضوع جهاد اقتصادي را به کميسيون ارائه داد.
نجابت ادامه داد: در اين جلسه مقرر شد کميته مشترکي با حضور برخي از اعضاي کميسيون ويژه جهاد اقتصادي ،مسولان سازمان صدا و سيما و نماينده مرکز پژوهشها تشکيل شود و طرحها و راهکارهاي پيشنهادي در اين کميته مشترک به مرحله عملياتي نزديک شود. رئيس کميسيون ويژه جهاد اقتصادي همچنين تاکيد کرد از آنجا که صدا و سيما مورد اعتماد و محل رجوع مردم است به خوبي مي تواند يک موضوع را به عنوان دغدغه ملي به خوبي براي جامعه مطرح کنند تا فراجناحي به آن پرداخته شود و قواي سه گانه براي اجراي آن تمرکز عمل داشته باشند.

حسين هاشمي: تحقق جهاد اقتصادي، با اقدام موثر رسانه ملي
عضو کميسيون ويژه جهاد اقتصادي گفت: فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص جهاد اقتصادي محقق نمي شود مگر اينکه نگاه و ذهن جامعه نسبت به فضاي اقتصادي تغيير کند و اين تغيير و تحول فقط با اقدام موثر رسانه امکان پذير است.
وي با اشاره به اينکه صدا و سيما به عنوان يک رسانه اصلي نگاه و نقش اثر گذاري نسبت به ساير رسانه ها دارد گفت: رسانه ملي مي تواند با تمرکز بر زندگي فردي و اجتماعي مردم کلمه مقدس جهاد اقتصادي را در اذهان عمومي نهادينه کند.
حسين هاشمي افزود: حضور مهندس ضرغامي در جلسه مشترک کميسيون ويژه جهاد اقتصادي با سازمان صداو سيما بسيار مفيد بود و ضمن طرح نظرات و نگاههاي اعضا کميسيون، با توجه به روحيه همکاري مثبتي که در اين جلسه وجود داشت مقرر شد اين جلسات تداوم پيدا کند. رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: صداو سيما همانگونه که در موضوع هدفمند کردن يارانه ها حقاً و انصافاً خوب عمل کرد، در موضوع جهاد اقتصادي نيز مي تواند اهداف مقدس اين جهاد را در اذهان عمومي نهادينه کند.

هاشمي اضافه کرد: به اعتقاد من بحث جهاد اقتصادي ابتدا بايد در ذهن مردم تفهيم شود. مردم بايد بدانند جهاد اقتصادي چيست. مردم بايد درک کنند که ما در بخش توليد با چه مشکلاتي مواجه هستيم، اگر مردم بحث تحريم ها را درک کنند، قطعاً به مسئله جهاد اقتصادي حساس مي شوند و آن را مي پذيرند. همانگونه که ما در ابتداي انقلاب بحث جهاد سازندگي را داشتيم که امام فرمان آن را صادر کردند و مورد پذيرش مردم قرار گرفت.
عضو کميسيون جهاد اقتصادي در پايان گفت: به نظر من صدا و سيما بايد از طريق بحث هاي کارشناسي، ميزگردهاي مختلف و برنامه هاي آموزشي تلويزيوني و راديويي، اهميت اين قضيه را نشان دهيم.
وي تاکيد کرد: اعضا کميسيون ويژه جهاد اقتصادي نيز آمادگي دارند راهکارها و پيشنهادات مصوب در کميته مشترک را در مراحل قانونگذاري و نظارت پيگيري کنند تا هم فرموده مقام معظم رهبري در اين خصوص محقق شود و هم جامعه از ثمرات و برکات اين جهاد مقدس بهره مند شوند.

فرهنگي: با حضور رسانه ملي مي توانيم فضاي کشور را اقتصادي کنيم.
محمدحسين فرهنگي نيز اين نشست را مثبت ارزيابي کرد و گفت: با حضور رسانه ملي مي توانيم فضاي کشور را اقتصادي کنيم.
عضو کميسيون جهاد اقتصادي در گفتگو با خبرنگار امور مجلس صدا و سيما افزود: در حال حاضر فضاي جامعه مطابق با اهداف جهاد اقتصادي نيست و بايد فضاي جديدي را با کمک صدا و سيما براي حضور پررنگ تر فعالان اقتصادي فراهم کنيم.

فرهنگي گفت: صدا و سيما مي تواند همان طور که در هدفمندي يارانه ها نقش موثري داشت در اجراي طرح جهاد اقتصادي نيز نقش آفريني کند.
او همچنين خبر داد در نشستي که با حضور ضرغامي رياست صدا و سيما و اعضا کميسيون ويژه جهاد اقتصادي مجلس مقرر شد صدا و سيما از همه نمايندگان در خصوص توليد برنامه ها ي اقتصادي نظرسنجي کند. همچنين مقرر شد کارگروهي مرکب از برخي اعضاء کميسيون ويژه و چند نماينده از صدا و سيما تشکيل شود تا راهکارها و پيشنهادات اجرايي شدن اهداف جهاد اقتصادي بررسي شود.
محمد سقايي عضو کيسيون جهاد اقتصادي نيز در اين باره گفت: رسانه ملي مي تواند باقدرت در بحث جهاد اقتصادي حضور داشته باشد.
سقايي افزود: براي حضوررسانه ملي در اين حوزه نشست هاي ديگري با رييس سازمان صدا و سيما خواهيم داشت تا راهکارهاي مناسب براي هماهنگي مجلس و رسانه ملي در پيشبرد سياست هاي کلان اقتصادي فراهم شود.

جعفر قادري: رسانه ملي در تحقق اهداف جهاد اقتصادي نقش موثري دارد.
سخنگوي کميسيون جهاد اقتصادي نيز با بيان اين که اعضاي کميسيون طرح جهاد اقتصادي بر افزايش جذابيت برنامه‌هاي صدا و سيما تاکيد داشتند افزود: در نشست کميسيون جهاد اقتصادي، رييس سازمان صدا و سيما با بسياري از پيشنهادهاي اعضاي کميسيون موافق بود.


جعفر قادري نماينده مردم شيراز در گفتگو با خبرنگار امور مجلس صدا و سيما ضمن مثبت ارزيابي کردن نشست مشترک کميسيون جهاد اقتصادي با رئيس سازمان صدا و سيما گفت: با توجه به اهميت جهاد اقتصادي که مقام معظم رهبري نيز بر آن تاکيد فراوان داشتند، نشست بسيار خوبي بود و نتايج بسيار مثبتي نيز به دنبال داشت. نماينده شيراز تصريح کرد: در اين نشست دو طرف نگاه هاي خود را نسبت به مقوله جهاد اقتصادي مطرح کردند؛ از جمله موارد مورد بحث دو طرف، چگونگي طرح اين مسئله در افکار عمومي بود، بطور که براي تمام مردم محسوس باشد.
وي اضافه کرد: در اين نشست مقرر شد کميسيون مشترکي ميان نمايندگان مجلس و کارشناسان سازمان صدا و سيما با هدف اجرايي شدن پيشنهادها تشکيل شود.
عضو کميسيون جهاد اقتصادي افزود: در حال حاضر فضاي جامعه مطابق با اهداف جهاد اقتصادي نيست و بايد فضاي جديدي را با کمک صدا و سيما براي حضور پررنگ تر فعالان اقتصادي فراهم کنيم.
اين نماينده مجلس اعلام کرد: ما بايد براي تحقق جهاد اقتصادي، جلسات هفتگي داشته باشيم و جلسه ي دوشنبه نيز کمک کرد تا نگاه ها به هم نزديک شود. به طور کل جلسه ي اعضاي کميسيون جهاد اقتصادي در خصوص راهکارهاي بهبود برنامه‌هاي اقتصادي صدا و سيما با حضور آقاي ضرغامي، چشم اندازهاي مثبتي را پيش روي ما قرار داد.

توليد و اطلاع رساني حوزه رياست

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.