سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
درگيري؛ جزو اجتناب ناپذير همكاري اقتصادي

در همکاري هاي اقتصاديتان درگيري را به عنوان يک واقعيت بپذيريد و آن را فعالانه مديريت کنيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه کرمانشاه، در وبلاگي به نشاني http://adavoudi.blogfa.com آمده است: اين چالش يکي از باسابقه ترين چالش ها براي مديران ارشد بوده است، اينکه چگونه افراد سازمان را راضي به کار کردن با يکديگر در درون فضاي سازماني کنند.

ولي در دنياي پرتغيير و جهاني امروزي پاسخ دادن به اين سوال بيش از پيش اهميت يافته است. براي خدمات دادن در سطح بين المللي، شما بايد بتوانيد فراتر از حدود مرز هاي کشور ها و قاره ها با هم همکاري کنيد. براي اينکه بتوانيد رضايت مشتري را به دست بياوريد، بايد بتوانيد همکاري سازماني را از بخش هاي مختلف به دست آوريد.

براي اينکه بتوانيد به مشتريان راه حل هايي بدهيد که مخصوص نياز هاي آنها طراحي شده است، بايد بتوانيد بخش هاي خدماتي و محصول خود را راضي به همکاري با يکديگر بکنيد. در عين حال از آنجايي که فشار رقابت باعث شده است که مديران بيش از گذشته سعي کنند کارهاي بيشتري را با نيروي انساني کمتري انجام دهند، مديران کمي باقي مانده اند که مي توانند تنها از کارکنان با وفاي خودشان براي حرکت به سمت اهداف سازماني استفاده کنند و بسياري مجبور هستند براي رسيدن به اهداف خودشان از افرادي خارج از سازمان همکاري بخواهند که هر کدام از آنها کارها، اولويت ها و مشوق هاي مختلفي دارند.

رسيدن به همکاري سازنده ميان افراد مي تواند مزاياي بسياري داشته باشد: يک چهره همگون در مقابل مشتريان از سازمان، تصميم گيري داخلي سريع تر، هزينه هاي کمتر با استفاده از منابع مشترک و توليد بيشتر محصولات نوآورانه در سازمان. ولي به رغم ميليارد ها دلاري که در سازمان ها براي همکاري کردن صرف مي شود، سازمان هاي کمي از نتايج کار راضي هستند. ما همواره تيم هاي مديريتي را مي بينيم که از همان استراتژي هاي محدودي که دارند براي افزايش همکاري در سازمانشان استفاده مي کنند. آنها ساختار سازماني شان را تغيير مي دهند و سعي مي کنند فرآيندهايشان را مهندسي مجدد کنند. آنها تشويق هاي ميان واحدي در نظر مي گيرند. براي کار کردن تيمي به افراد آموزش مي دهند.

خبرگزاري دانشجويان ايران - كرمانشاه

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.